Avis

+90 530 969 36 97
(Whatsapp Hattı)
Popüler Lokasyonlar
Aylık Araç Kiralama Fırsatları
Türkiye'nin her yerinde aylık kiralık araç bul!
Kia Picanto
Kia Picanto

Vites Otomatik

Yakıt Benzin

6500
+ KDV /Aylık
Fiat Egea
Fiat Egea

Vites Otomatik

Yakıt Dizel

7500
+ KDV /Aylık
Peugeot 301
Peugeot 301

Vites Manuel

Yakıt Dizel

6500
+ KDV /Aylık

Tüm Firmalar
Genel Merkezi Kuruluş Tarihi Araç Sayısı Ofis Sayısı
Küçükyalı İstanbul 1946 20.000 48

Avis Rent a Car Hakkında

Dünyanın organize edilmiş ilk oto kiralama kuruluşu olan Avis, 1946 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuştur. 

Avis oto kiralama firmasının uluslararası büyümesi 1953 yılından yapılan franchising işlemleri ile başlamıştır. Franchising verilmesiyle beraber Avrupa, Kanada ve Meksika’da da hizmet vermeye başlayan Avis buna ilaveten San Francisco, Seattle ve Denver’da ilk lisansiye ofislerini açarak büyümesini hızlandırmıştır. Warren Avis tarafından Detroit'te kurulan Avis oto kiralama firması, 10 yıl içinde büyük bir gelişme göstererek 1200 araçlık bir filo oluşturmuş ve dünyada 3 kıtada hizmet vermeye başlamıştır. Tüm bu gelişmeler esnasında Avis Rent a car, hem Amerika hem Avrupa’da hızla ilerlemiş ve 1962 yılında 7500 araçlık filoya ve 25 milyon dolarlık ciroya ulaşmıştır. Böylelikle dünyaca ünlü bir firma haline gelen Avis Rent a Car, sloganını “We try harder-Daha sıkı çalışıyoruz” olarak benimsemiştir.

Kurumsal operasyonlarını Avrupa’nın belli başlı noktalarında yürüten firma, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da ofis kurarak uluslararası büyümesini devam ettirmiştir. 1965 yılında İtalya ve Fransa’da hizmet vermeye başlayan araç kiralama şirketinin cirosu 425 milyon dolara ulaşmıştır. Avis 1960’lı yılların sonunda 100’den fazla ülkede faaliyet gösterir duruma gelmiştir. 1976 yılında 433 milyon dolarlık cirosu ve 112.000 araçlık filosuyla faaliyet gösteren şirket, dünya genelinde 3300 noktaya hizmet vererek dünyanın en büyük araç kiralama firması haline gelmiştir. Avis tarafından sunulan araç çeşitleri arasında otomatik vites ve dizel araç kiralama seçenekleri de bulunmaktadır. 

Avis oto kiralama, Koç grubu tarafından 1974 yılında Türkiye’ye getirilmiştir. Koç grubundan aldığı destekle elde ettiği dünya çapında başarılar sayesinde Avis Türkiye, diğer ülkeler arasında farklı bir noktaya erişmiştir. Farklı alanlarda başarı ödülleri elde etmiş Avis firmasının Türkiye'de 53 ofisi mevcuttur ve ücretsiz rezervasyonla dünyada 4200 noktada çalışmaktadır. Araç kiralama havalimanı ofisleri arasında İzmir Havalimanı rent a car, Dalaman Havalimanı araç kiralama ofisi ve Bodrum Havalimanı araç kiralama ofisi bulunmaktadır. 

Bugünkü durumunda ise Avis, dünyada 160 ülkeye yayılmış durumdadır ve her yıl ortalama 20 milyon kişiye araç kiralama hizmeti vermektedir. Avis Araç Kiralama şirketi, bireysel olarak oto kiralama hizmeti vermenin yanı sıra aynı zamanda transfer ve şoförlü kiralama ve kurumsal olan şirketler için aylık araç kiralama hizmetleri de sağlamaktadır.

Siz de araç kiralamak istiyorsanız; Otorento üzerinden çok sayıda firmanın araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak güvenli ve kolay bir şekilde araç rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Avis Araç Kiralama Fiyatları

Araç Markası Araç Özellik Kiralama Fiyatları
Yükleme İkonu
İşleminiz Yapılıyor...