Havalimanları Araç Kiralama’da Önemli Hususlar

Türkiye’de geleneksel araç kiralama genelde; bulunulan ya da ziyaret edilen şehirde kısa süreli araç kiralama, varış kentine göre havalimanında araç kiralama ve uzun süreli filo/araç kiralama şeklinde üç ihtiyaca yönelik gerçekleşiyor. Bu üç talebi oluşturan sebeplerden ilkinde ağırlıklı olarak; iş, eğlence, turizm, yolcu karşılama, sosyal ihtiyaçlar, etkinlik katılımı, özel programlar gibi sebepler sıralanırken; uzun süreli araç veya filo kiralama seçeneği genelde ticari ihtiyaçlardan kaynaklanıyor. Hem bireysel, hem de kurumsal olarak araç satın alma yerine kiralamanın avantalarına; Otorento Blog’un şu yazısında yer vermiştik. İncelemek için tıklayınız: Araç Kiralama mı Satın Alma mı?

Havalimanı araç kiralama ihtiyaçları ise, gerek turistik, gerek iş amaçlı, gerekse hususi sebeplerden kaynaklanabiliyor. Yurt dışında yaşayan bir bireyin, ülkesine ve kentine gelişi uçak konforuyla başlatıp, devamında araba kiralaması; aile ve arkadaş ziyaretlerinde kısa süreli seyahatler için yurt içi uçak ulaşımının üzerine rent a car seçeneğinin değerlendirilmesi, hava alanlarında araba kiralamak istenilen sosyal sebepler olarak görülse de; ağırlıklı tercihler iş ve turizm gezileri.

Türkiye’nin herhangi bir yerinden, örneğin Güney illerine turistik amaçlı bir yolculuğa çıkmak isteyen kişiler ve aileler, tüm yolu kara yolu ile katetmek yerine, Antalya’ya uçak bileti aldıktan sonra, Antalya Havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanmayı tercih ediyor. Havalimanında uçaktan iner inmez kara yoluyla, gerek ilçe ilçe Antalya, gerekse koy koy Akdeniz turunu kiralık arabasıyla kendi aracı konforunda yapabiliyor. Aynı şekilde bir iş seyahati için İstanbul’a uçakla giden bir Anadolu kökenli iş insanı, Atatürk Havalimanı araç kiralama firmaları arasından kendine en uygunu seçiyor ve İstanbul’daki tüm ziyaretlerini kiralık araçla gerçekleştiriyor. Bu konuda en uygun havalimanı araç kiralama hizmetlerinden birini de Otorento üyelerine ve misafirlerine sunuyor.

Havalimanı Araç Kiralaması Yaparken Dikkat!

  • Aracınız, uçuşunuzun ardına teslim edilmeli: Rent a car hizmeti aldığınız noktada, uçuşunuzun yerel saatle varış saatine göre aracınızı teslim alabilmelisiniz.
  • Havalimanı teslimi için ekstra ücret ödenmemeli: Kimi firmalar, söz konusu hizmet şehir merkezindeki bir noktadan veya havalimanından verildiğinde, araç başına ekstra teslimat ücreti talep edebilmekte. Otorento ise bu konuda tüketicisine en dürüst ve en açık fiyat politikasını uygulayıp, son dakika sürprizlerine hiç yer vermemekte.
  • Rötar ihtimaline karşı dikkatli olmalı: Eğer yurt içi uçuyorsanız çok sorun değil ancak, özellikle yüksek sezon dönemlerinde aktarmalı uçuşlarınız varsa, teslim almak istediğiniz saati biraz esnek tutabilirsiniz.
  • Kiralık aracınız tam kaskolu ya da talebinize uygun olmalı: Bu tercihinize özen gösteren firmaları seçmekte fayda var.
  • En ucuz havalimanı araç kiralama fiyatları için, orada ofisi olmayan tedarikçilere de göz atılmalı: Bu konuda Otorento, sadece tekelleşmiş tedarikçileri değil, birçok alternatif arasından en uygun fiyatla kiralık araç seçeneği için size, onlarca firmanın portföyünü sunmakta.
  • Muhatap güçlü ve köklü olmalı: Ya köklü ve pahalı bir firmanın filosundaki araç kiralanmalı ya da çok köklü olan ve daha mütevazı rent a car şirketlerini bir araya getiren platformların güvenilirliği üzerinden araç kiralaması yapılmalı. Otorento, yılların tecrübesi ve güvenilirliği ile, size çok sayıda firma üzerinden, Otorento.com.tr güvencesiyle araç kiralama hizmetini sunar.
1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir