Kurumsal işletmelerin, özellikle satış ağına yönelik çalışanlarına araç temini, şirketler için olmazsa olmaz unsurlardan olsa da, bir o kadar da masraflı ve maliyetli bir gider kalemidir. Şirketler kendi filolarını satın alma yoluna gittiğinde, ciddi bir giriş maliyeti üzerine düzenli olarak bakım giderleri, amortisman ve aracın yıpranma payı, düzenli kasko ve trafik sigortası maliyetleri ile karşılaşmakta, birçok görünmeyen gider de dönem dönem sürprizler yapmakta. Modelin eskimesi de cabası.

Araç satın almaya karşın, süreli kiralama, uzun dönem araç kiralama veya filo temini gibi rant a car veya leasing yöntemlerine de başvurulabilmekte. Bu noktada Otorento başta olmak üzere birçok hizmet noktası kurumsal müşterilerin yanında, çeşitli çözümler üretmekte. Ancak uzun süreli araç kiralamalarda da 6 aylık, yıllık veya birkaç yıllık seçeneklerde dönemsel iş düşüşü, ‘otoparkta yatan’ aracın maliyetlerini üstlenme anlamına geliyor. Tek handikapı da bu değil, anlık veya dönemsel olarak ihtiyacın artması durumunda ise güncel fiyatlardan yeni araç temini gerekmekte.

Özellikle yazlık veya mevsimlik araç talepleri sırasında, artan talebe bağlı yükselen fiyatlar ve hatta uygun araç bulunamaması durumları da şirket satın almacılarını düşündüren faktörlerden. Kış mevsiminde Antalya araç kiralama fiyatları ile yaz döneminde aynı bölgeden kiralanan aracın fiyatı arasında oldukça büyük farklar var.

Dönemsel İhtiyaçlara Bağlı Kurumsal Araba Kiralama

Otorento, bünyesindeki geniş kiralama ağıyla, Türkiye genelinde 70’den fazla şehirde, onlarca noktada hizmet verdiği siz müşterilerine, yıllık bazda kurumsal anlaşmalar yaparak, fiyat değişimlerinden etkilenmeden bireysel araç ya da filo kiralama imkanı sunuyor. Bu durumda mevsimsel bir talep büyümesi ya da durgunluk olması durumunda aracın kullanılmayacak olması durumlarında ek bedeller ödemek zorunda kalınmaksızın, şirketinize tasarruf imkanı doğuyor. Yıllık veya uzun dönemli araba kiralama anlaşmalarını yaptığınızda, örneğin yazın üç aylığına fazladan bir araca ihtiyaç duyduğunuzda fiyat artışlarından etkilenmiyorsunuz. Aynı zamanda kiraladığınız bir otomobili kısa süre de olsa kullanmayacaksanız, uygun dönemde kiralama hizmetini durdurabiliyorsunuz.

Tüm bu fiyat avantajının yanı sıra, aracın kaskosundan, trafik sigortasına, bakım maliyetlerinden, yıpranma ve model eskimesinden doğan kayıplara kadar hiçbir derdiyle de siz uğraşmıyorsunuz.

Uzun dönem araç kiralama ve dönemsel kiralama hizmetlerinden yararlanmak için info@otorento.com e posta adresine talebinizi iletebilir veya 444 30 09 numaralı merkezimizi arayabilirsiniz.

Siz işinize, keyfinize bakın; araç ihtiyaçlarınızı Otorento en iyi fiyatla çözsün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir