Kiralık Araçla Kısa Tatiller

Kışın yorgunluğundan, üzerimize attığı ölü toprağından kurtulmak, tazelenmek ve dinlenmek için şahane mevsimler geldi ve doğa uyanıyor. Şehrin kargaşasından uzaklaşmak için kentin etrafındaki coğrafyalardan tutun, biraz daha uzak bölgelere gidebilmek Nisan, Mayıs aylarında yapılabilecek etkinliklerden belki de en güzeli. Kendi aracınız olmasına gerek olmadan kiralık araç ile hem yakınları gezebilir, hem de bir uçak biletiyle ulaştığınız uzaklarda, Otorento aracılığıyla havalimanı araç kiralaması yaparak kısa bir hafta sonu kaçamağı ya da daha geniş zamanlı bir tatil planlayabilirsiniz.

Araç derdini, kiraladığınız aracın kaskosunu, trafik sigortasını ve bakım dertlerini bize ve bayilerimize bırakın, siz yolda çalacağınız yol müziklerine odaklanın. Ne iyi gider baharda müzik.

İstanbul’a Yakın Noktalara Araçla Kaçamak

Trakya kıyıları ve içlerini kiraladığınız araçla gezebilir, yollarda karşınıza çıkacak doğal harikalara ve neşeli Trakya insanına kulak kabartabilirsiniz. Bu rotayı araçla yapmak birçok seçeneğe kolaylıkla uğramanızı sağlayacaktır. Trakya’nın içlerindeki yerleşimler ve sahillerindeki güzellikler her seferinde farklı lezzetleri sunan yemek noktalarıyla birleşebilir. 

Ağva, Şile rotası her daim akla gelen güzelliklerden ve şehre oldukça yakın. Bu rota üzerinde de nehirler, parklar, ormanlar ve Karadeniz’in batı kıyıları sizi bekliyor olacak. Fotoğraf çekmeyi unutmamak lazım. 

Bolu ve çevresi eşsiz ormanlarıyla, gölleriyle ve yine yemekleriyle zevkli bir başka rota oluşturabilir. Burada Yedigöller, Abant, Gölcük, Düzce, Akyaka Travertenleri gibi doğa harikaları yemyeşil coğrafyanın içinde mavinin ve beyazın uyumunu baharda bizlere çok güzel gösterecektir. 

Ege kıyılarına biraz daha uzun süreli yapılacak bir ‘road trip’/‘yol keyfi’ aracınızı kıyıdan götürüp, içeriden getirecek bir keyif sunar. Ayvalık’tan Bodrum’a kadar tatil sürenize göre istediğiniz yolu çizebilirsiniz. 

Uçakla Kısa Kaçamaklar

Türkiye’nin tüm havalimanlarında bir tıkla kiraladığınız aracınıza ulaşmanız için Otorento sizinle. İsterseniz sezonun ilk deniz keyfini yaşamanız için güney sahillerini düşünebilirsiniz. Bunun için mesela Antalya Havalimanı araç kiralama seçeneklerimize bakmayı unutmayın. Deniz için daha erken diyenler için İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz’de birçok yapılacak rota ve gezilecek yer görünüyor. Uçakla Kapadokya’ya gitmek için Nevşehir Havalimanı veya Kayseri Havalimanı araç kiralama seçenekleri hizmetinizde. Karadeniz’de Trabzon’dan, Ordu-Giresun havalimanı’na, Samsun’dan Batum üzeri Artvin’e kadar birçok noktaya uçuş ve bu noktalarda Otorento’nun birçok araç seçeneği bulunuyor. 

Güneydoğu Anadolu’nun yaz sıcakları basmadan önce gezilebilecek yerleri için Gaziantep havalimanı araç kiralama alternatiflerine bakabilirsiniz. Elbette Şanlıurfa, Diyarbakır gibi seçenekler de müsait. Doğanın uyanışını en güzel şekilde görebileceğimiz rotalarıyla Van, Erzurum gibi iller ve bu illerdeki havalimanları da Türkiye’nin birçok şehrinden uçak ulaşımının olduğu ve tümünde, Türkiye’nin her yerindeki sabit Otorento kalitesini bulabileceğiniz noktalardan. Bu kalite; size ister günlük, ister birkaç günlük, ister haftalık veya aylık rent a car hizmetini sağlayacaktır.

Keyifli bir bahar dönemi dileriz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir