Ana sayfa Havaalanı Bilgilendirme Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı

179
0

Sabiha Gökçen Havalimanı elverişli bağlantı yolları, TEM otoyoluna yakınlığı ve İstanbul’un doğusundaki Anadolu illerine bir iki saatlik mesafede konumlanması sebebiyle Türk insanının yolculuk anlayışını değiştirmiş, karayolu taşımacılığını azaltarak havayolu taşımacılığına yönelmesine önayak olmuştur.

Sabiha Gökçen Havaalanı İstanbulun şehir merkezi kabul edilen Taksime 50 km, Anadolu yakasının merkezi Kadıköy’e 40 km uzaklıkta olup TEM otoyoluna 1.5 kilometrede bağlanarak İstanbul’a iniş yapanların ya da İstanbuldan ayrılmak isteyenlerin kolaylıkla ulaşabileceği bir konumda bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ile Kocaeli arasındaki mesafe 69 km olup 1 saatlik bir araba yolculuğuyla Kocaeli’ne ulaşmak mümkündür. Adapazarı’nın ise Sabiha Gökçen Havalimanına uzaklığı 121 kilometre olup  1 saat 18 dakikalık bir karayolu yolcuğu sizi Adapazarına ulaştırır. Pendik Deniz Otobüslerine 14 kilometrelik bir mesafede yer alan Sabiha Gökçen Havalimanından deniz otobüsü kullanarak en fazla bir saat içinde Yalova’ya ulaşmanız mümkündür. Sabiha Gökçen Havalimanı Araba Kiralama açısından da çok sayıda seçenek barındırır.

Sabiha Gökçen Havalimanı yolcularının fikir birliği içinde oldukları gerçek şu dur ki Sabiha Gökçen Havalimanı uçağa biniş için beklerken gezilecek, dinlenilecek hatta çalışılabilecek, indiğinizde ise ayrılmak istemeyeceğiniz eşsiz bir mekândır. 3.000.000 yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 20.000 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. İç Hatlarda ise 2000 metrekarelik bir kullanım alanı mevcuttur ve terminal binası 500.000 kişiliktir. Gün ışığından en üst düzeyde faydalanmak üzere tasarlanmış mimarisiyle rahat koltuk düzeniyle, 400 metrekarelik konferans salonu, Wireless internet bağlantısı, PTTsi, restoran ve kafe alanları, barı, mağazaları, mini marketi, bankaları , 4500 metrekarelik alanda duty free dükkanları ile dinlenip eğlenebileceğiniz,alışveriş edebileceğiniz bir AVM gibidir. Nezih ve ferah dekorasyonlu VIP Salonu ve CIP Salonunun bulunduğu özel terminalinin ise giriş ve çıkışı, Dış hatlar Terminali yanından ayrı bir yerdendir.

Sabiha Gökçen Havaalanından Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet, Bora Jet vasıtasıyla Türkiye içi uçuşlar, Nas Air, SunExpress, AtlasJet, Jordan Aviation, Transavia, Sun Express Deutchland, Azerbaijan Hava Yolları, Ak Bars Aero, Air Baltic , Fly Dubai, Air Manas, Free Bird, Saga Airlines, Tailwind Airlibes, Zagros, Air Urga,Blu Express, Dagestan Airlines, Kish Air, Saratov Airlines, Bahrain Air, Air Moldova, Air Arabia Egypt, Petra Airlines ve pek tabii ki Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları vasıtasıyla Türkiye dışı uçuşlar gerçekleştirilir.

AirbusA380 uçağının inebileceği tek pist Türkiye ve yakın çevre ülkelerinde sadece Sabiha Gökçen Havaalanında mevcuttur.

Sabiha Gökçen Havaalanına iniş ve kalkış yapan uçaklara yemek hizmetini Turkish DO&CO ve LSG Sky Chefs firmaları vermektedir. Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı 24 saat hizmet veren ilk yardım ünitesi ve  42 adet güvenlik kulübesiyle çevrili terminal binaları, olağanüstü erken uyarı sistemleri ile donatılmış birimleri ile son derece güvenli bir havaalanıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here