İzmir Merkez Araç Kiralama Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

İzmir Merkez Araç Kiralama Bilgileri

Ünlü tarihçi Heredot'un sözleri ile, en güzel gökyüzünün altında en güzel iklimde yaşayan şanslı insanların memleketidir İzmir. 8500 Yıllık geçmişi, dört mevsim ışıldayan güneşi ve doğanın tüm renkleriyle nakşedilmiş bu kent, mitoloji kahramanlarından tutun da, Rum'un, Ermeni'nin, Türk'ün, Yahudi'nin, Levanten'in anılarının en yakın şahididir. Neşe ve hoşgörü ise tüm anıların üstündedir. 

Toprağın ve suyun tangosuyla oluşan koyları, tuzuyla, sıcaklığıyla ve kademeli derinliği ile denize girmek için idealdir. İzmir Araba Kiralama seçeneklerinin en bol olduğu Otorento'dan kiraladığınız araba ile şehrin en güzel kıyılarına doğru yol alın. İster Foça, Seferihisar, Gümüldür; ister Özdere, Urla, Karaburun sakin sularda sükunete erin. Sükunet değil mi aradığınız? Deniz'in çoşkusunu mu özlediniz? Çeşme'nin dalgalarına koyuverin kendinizi. Alaçatı'nın rüzgarıyla mutluluğa yelken açın. 

Şifadır her yeri ve her şeyi İzmir'in. Ilıca'da denizin ortasından fışkıran termal su, Şifne'de de detoks için hizmetinizdedir. Kiralık Arabanız, şifalı kaplıcalara ve çamur banyolarına sizi kolaylıkla ulaştırır.   

Kültür molası vermek için İzmir'in her semti ve her ilçesi uygundur ama, sınırlı zaman için geldiyseniz, kuzey ucundaki Bergama ve güney ucundaki Selçuk'un cömertliğinden faydalanmalısınız. Nasıl olsa İzmir'de araba kiraladınız. Mesafeler sizi caydırmaz. Zamanda da yolculuk yapmak isterseniz eğer, şöyle Milattan Öncesine, Selçuk, Dünya'nın 7. Harikası Artemis Tapınağı'nı karşınıza çıkarır. Bergama ise antik kenti ile huzurlarınızdadır. Selçuk'ta her şeyi sarıp sarmalayan, ruhu daha iyi hissettiren Meryem Ana Kilisesi sizi özünüze davet ederken, Bergama Asklepion'unun giriş kapısında "Tanrılar adına buraya ölümün girmesi yasaktır" der. 

Öyle bir beyin fırtınasının içine girersiniz ki, dünde bugünü, bugünde dünü görürsünüz. Kim bilir, bir an bile olsa sonsuzluğu gerçekten deneyimlersiniz. Velhasıl, uzun bir tarih şeridini bir günde yaşarsınız. Otorento İzmir Araç Kiralama'dan aldığınız araba, bu tecrübenin şahididir. 

Biraz dinlenmek isterseniz eğer, kiralık arabanızla Selçuk'tan Şirince'ye, Bergama'dan Bademli Köyü'ne uzanın. Zeytin ve portakal bahçeleri, altın kumsallar arasından geçip, nefis otlu gözleme için kiralık arabanızı kenara çekip bir mola verin. Yüzyıllık ağaçlara sarılmak, doğayla bütünleşmek için Urla'da Özbek Köyü'ne basıp gidin, ya da 810 metre yükseklikteki Karagöl Krater Gölünde, çınar ve söğüt araçlarının serinliğine kiralık arabanızla tırmanın. Sakın Homeros vadisinin manzarasını atlamayın. 

Hadi artık asırları, ağaçları, akarsuları, gölleri geride bırakıp, Kemeraltında ve Kızlarağası'nda alışveriş için kiralık arabanızla çıkın. Saat kulesini fotoğraflayın. Victor Hugo'nun prensese benzettiği Alsancak Sokaklarında kiralık arabanızla bir iki tur atın. Dinlendirin kiralık aracınızı, Kordon Boyu'nda fayton turu yapın. Ünlü Asansöre binin. Boyoz yiyin, Kumru'yu anavatanında tadın. 

Artık, Otorento İzmir Araç Kiralama'dan aldığınız yol arkadaşınızı teslim edin. Evinize dönerken, yanınıza sakız reçeli, deniz börülcesi, radika, turp otu alsanız da, kalbiniz, beyniniz uzun süre daha o eşsiz kıyılarda, taş evlerin pencerelerinde, balıkçı ağlarında, egenin güneşinde takılı kalacak, kabullenin. 


İşleminiz Yapılıyor...