Kayseri Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Kayseri Kiralık Araba Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Lokasyonun Özet Bilgileri

En Düşük Fiyat:

Müsait Araç Adedi:

En Ucuz Araç Modeli:

Kayseri Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Kayseri Kiralık Araba Bilgileri

Kayseri Erkilet Havalimanı

İç Anadolu Bölgemizin en büyük kentlerinden Kayseri’de bulunan Kayseri Erkilet Havalimanı iç ve dış hat uçuşlarıyla bölgenin hava yolu ulaşımı ihtiyacını karşılamakta. Gerek gelişmiş bir sanayi kenti olan Kayseri’nin ticaret potansiyeli, gerekse başta Erciyes Kış Merkezi’nin kış turizmi ve civar bölgedeki tarihi ve turistik zenginlikleriyle de yerli yabancı turistlerin İç Anadolu’daki turistik favorilerinden olan Kayseri’de Türkiye’nin belli başlı illerine ve havalimanına doğru karşılıklı uçak seferleri yapılmaktadır. Bir diğer yandan başta bölge halkının Avrupa’da yaşayan yoğun akraba nüfusuna yönelik olmak üzere Avrupa yönlü öncelikli olmak üzere Kayseri’den yurt dışına çok sayıda da uçak seferi yapılmaktadır.

Yerli ve yabancı turistlerin il merkezinin tarihi noktaları ve Erciyes Kış Merkezi dışında, komşu Nevşehir, Ürgüp, Göreme bölgesini içine alan Kapadokya ulaşımları için de tercih ettiği havalimanlarından biri olan Kayseri Erkilet Havalimanı, oldukça eski yıllara dayanan geçmişiyle, günümüzde modern havacılığın tüm ihtiyaçlarına yönelik hizmet vermekte.

Kayseri’den karşılıklı en sık gerçekleşen uçuşlar yurt içinde İstanbul, Antalya, İzmir yönlerine olurken, yurt dışında da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı, Almanya, Hollanda ve Belçika destinasyonlarında doğrudur.

Kayseri’nin gelişmiş sanayisi ve yoğun iş hacmi ile, günübirlik ya da birkaç gün konaklamalı iş seyahatleri için de sık ziyaret edildiği gerçeğinden yola çıkarak, mevcut turizm potansiyeliyle birlikte, ticaret hacmine yönelik de Kayseri Havalimanı araç kiralama hizmetleri sunulmaktadır. Birçok yerel, ulusal ve uluslararası araba kiralama (rent a car) şirketleri arasında Otorento da sizlere, en uygun Kayseri araç kiralama fiyatlarını, karşılaştırmalı olarak sunar ve talebinize yönelik en doğru çözümü bulmanıza yardımcı olur. Aynı şekilde hem il merkezi hem de civar ilçe ve iller için de gezi ve seyahatlerinizde Kayseri’deki en iyi kiralık araç fırsatlarına ulaşabilirsiniz.

Bu dış ziyaret trafiği dışında kentte yaşayan nüfus ve başta Üniversite eğitimi olmak üzere öğrenimlerini kentte geçiren ciddi sayıdaki öğrencinin de şehirlerarası ulaşım için en sık kullandığı yöntemlerin başında Kayseri uçak bileti edinerek bu havalimanının hizmetlerinden faydalandığı görülür.

Nevşehir, Yozgat, Sivas, Niğde, Tokat gibi civar iller ve bu illerin ilçelerinde yaşayanlar da Kayseri Havalimanı’ndan faydalanmaktadır.

Kayseri Havalimanı’ndan nereye uçulur?

Yılın her dönemi Kayseri’den İstanbul (Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları), İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Antalya Havalimanı’na tarifeli seferler bulunmaktadır. Ayrıca dönemsel ya da tarifesiz olarak Alanya Gazipaşa, Bodrum, Dalaman, Van Havalimanlarına seferler düzenlenmektedir.

Kayseri’den yurt dışına direk (aktarmasız) uçuşlar ise; Belçika’da Liege, Almanya’da Berlin, Düsseldorf, Stuttgart, Frankfurt şehirlerindeki havalimanlarına, Hollanda’da Amsterdam ve Rotterdam Havalimanları’na doğru yapılmaktadır. Avusturya’da Viyana, Fransa’da Strazburg ve Paris şehirlerindeki havalimanlarına uçuşlar bulunabilir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı’na sıklıkla sefer olan Kayseri’den, ayrıca İran, Suudi Arabistan, Katar, Danimarka gibi ülkelere de tarifeli ve düzenli seferler yer alır. Aktarmalı olarak da Kayseri’den başta İstanbul ve Antalya olmak üzere tüm Dünya’ya bağlanılabilir.

Günümüzde, Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Anadolu Jet, Atlas Global, Sun Express ve Onur Air Hava Yolları Kayseri’de hizmet veren yerli hava yolu firmalarıdır.


Kayseri Havalimanı Şehir Merkezi Ulaşım


Birçok firmaya bağlı olarak ücretli havalimanı - şehir merkezi yolcu transfer hizmetleri sağladığı gibi, ticari taksiler de 24 saat dileyen yolculara hizmet vermekte. Belediyenin şehir merkezi ile karşılıklı her 20 dakikada bir otobüs seferleri bulunduğu Kayseri’de Havaş otobüsleri de Talas ve Kayseri Otogar yönünde hizmet vermektedir.

Kayseri Havalimanı’ndan Erciyes Kış Merkezi’ne yönelik de direkt seferler bulunabilmekte, Kapadokya gibi alternatif bölgeler için Havaş veya belediye otobüsleri aracılığıyla Kayseri Otogar’ına gidilebilmekte.

Kayseri Havalimanı Yolcu ve Yer Hizmetleri

11.000 metrekarelik iç hatlar terminali ve yakın büyüklükteki dış hatlar terminali bulunan Kayseri Erkilet Havalimanı’nda mağazalar, hava yolu ve yer hizmeti şirketlerinin ofisleri, sağlık kabini, kafe ve restoran, gazete bayii, araç kiralam ofisleri gibi temel ihtiyaçlara yönelik servis noktalarının tümü yer almaktadır. 420 araçlık otopark alanı bulunan limanda, Otorento’nun sağladığı Kayseri Havalimanı araç teslimi şeklinde kiralanan otomobiller de hemen terminal kapısındaki bu alandan teslim alınabilir.


Kayseri Havalimanı Araç Kiralaması İçin Seçenekler

İç Anadolu’nun en büyük şehirlerinden Kayseri’den ister günlük, ister birkaç günlük, istenirse dönemlik veya uzun vadeli araç kiralama seçenekleri için Otorento, en uygun fiyatlı ve en geniş özelliklere sahip yelpazede skalasıyla hizmet vermektedir. Talebinize göre seçeceğiniz aracın tüm ekstraları ve full kaskolu özelliklerini görebileceğiniz sonuçlara ulaşmak için sayfalarımızda dilediğiniz tarihe göre arama yapmanız yeterlidir.

Kayseri Havalimanı Yolcu Sayıları

Kayseri Havalimanı’nın resmi rakamlara göre son yıllardaki yolcu istatistikleri şu şekildedir;

2017 yılı yolcu sayısı 2.147.696
2016 senesi; toplam 1.986.146
2015 senesi yolcu sayısı 1.972.148
2014 yolcu sayısı 1.725.846
2013 yılı toplam yolcu sayısı 1.633.012
2012 senesi yolcu sayısı 1.329.826
2011 yılı yolcu sayısı 1.223.760

Kayseri Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları


Değişen mevsim şartları ve sezonluk ya da günlük talebe göre Kayseri Erkilet Havalimanı rent a car hizmetlerinin fiyatları farklılıklar göstermektedir. Otorento, ihtiyaçlarınıza ve seçeneceğiniz kiralık otomobil özelliklerine göre birçok partnerinin veritabanından güncel olarak, en uygun fiyata Kayseri Havalimanı araç kiralama fırsatlarını sizlere göstermektedir. Arama panelinden özellikleri belirtmeniz yeterlidir.