Kayseri Havalimanı Araç Kiralama - %30 Ucuz Araba Kiralama Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Kayseri Havalimanı Araç Kiralama - %30 Ucuz Araba Kiralama Bilgileri

İç Anadolu’nun en gelişmiş şehirlerinden biri olan Kayseri’yi dünyaya bağlayan Kayseri Havalimanı, geçmişte Erkilet Havalimanı olarak da biliniyordu. 1998 yılından bu yana hava trafiğine açık olan havalimanı hem iç hatlar hem de dış hatlarda yolcu kabul ediyor.


Bitişiğinde bulunan 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı ile birlikte askeri ve sivil olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşan havalimanı bölgenin yolcu trafiği hızla artan havalimanları arasında gösteriliyor.


Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) kodu ASR, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) kodu LTAU olan Kayseri Havalimanı, Kayseri şehir merkezine 7 km uzaklıkta.


Kayseri Havalimanı’ndan Nereye Uçarım

Kayseri Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, Antalya ve İzmir Adnan Menderes havalimanlarına direkt uçak seferi bulunuyor. Yurtdışında ise Amsterdam, Billund, Kopenhag, Rotterdam, Stuttgart, Berlin ve Münih gibi kentlere hem düzenli hem de charter uçak seferleri mevcut.


Kayseri Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres  : Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No:338 Kocasinan, Kayseri
Telefon: 0 (352) 337 52 44
Faks  : 0 (352) 337 52 41
E-Posta:
infokayseri@dhmi.gov.tr

Kayseri Havalimanı’na Nasıl Gidilir

Kayseri Havalimanı şehir merkezine yalnızca 7 km uzaklıkta. Havalimanından şehir merkezine belediye otobüsü, HAVAŞ otobüsü, taksi ve özel araç seçenekleri ile ulaşılabiliyor. HAVAŞ otobüsü şehir merkezinde otogarın yanı sıra Talas ilçesine de gidiyor. Tüm bu seçeneklerin dışında zaman tasarrufu, konfor ve daha kolay bir seyahat için Kayseri Havalimanı araç kiralama en iyi alternatiflerden biri.


Kayseri Havalimanı yalnızca Kayseri için değil komşu il ve ilçeler için de bağlantı imkanı sağlayan bir nokta. Havalimanından dünyaca ünlü Kapadokya ve Ürgüp 100 km, Talas 13 km, Erciyes Kayak Merkezi 34 km, Nevşehir 85 km, Kırşehir ise 143 km mesafede. Havalimanından Avrupa’nın başlıca kentlerine direkt uçak seferlerinin bulunması bölgedeki diğer kentler açısından da avantaj sağlıyor.


Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Erciyes Dağı, Anadolu tarihi açısından büyük bir kırılma noktası yaşatan Kültepe, Türk tarihinin ilk akıl hastanelerinden Gevher Nesibe Şifahanesi, dünyanın en yüksek ikinci şelalesi Kapuzbaşı Şelalesi gibi hem kültürel, hem tarihi değeri olan hem de doğal güzellikleri bulunan Kayseri, Anadolu’nun en güzel köşelerinden biri.Anadolu coğrafyasında yeni keşiflere yelken açmak, bölgeyi yakından tanımak için Kayseri en güzel başlangıç noktaları arasında.


İşleminiz Yapılıyor...