Malatya Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Kiralık Araba Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Lokasyonun Özet Bilgileri

En Düşük Fiyat:

Müsait Araç Adedi:

En Ucuz Araç Modeli:

Malatya Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Kiralık Araba Bilgileri

Malatya ve çevresini dünyaya bağlayan Malatya Erhaç Havalimanı, 1941 yılından bu yana hava ulaşımı için kullanılıyor. 2007 yılında uluslararası uçuşlara da açılan havalimanı şehri Avrupa’nın başlıca kentlerine doğrudan bağlıyor.


Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) kodu MLX, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) kodu LTAT olan Malatya Erhaç Havalimanı, Malatya şehir merkezine 29 km uzaklıkta yer alıyor.


Yolcu kullanım alanının 1,065 metrekare, toplam kullanım alanının ise 3,585 metrekare olduğu Malatya Erhaç Havalimanı, 98 araçlık bir otoparka sahip. Yılın her ayı sivil havacılık hizmetinin verildiği havalimanı 3350x45 metre boyutlarında asfalt kaplamalı bir piste sahip.


Malatya Havalimanı’ndan Nereye Uçabilirim

Malatya Erhaç Havalimanı’na İzmir Adnan Menderesi Ankara Esenboğa, İstanbul Atatürk ve İstanbul Sabiha Gökçen havalimanlarından direkt uçuş gerçekleştiriliyor. Almanya’nın Frankfurt ve Düsseldorf şehirleri de düzenli uçuş yapılan kentlerden. Ayrıca dönemsel olarak bazı Avrupa kentlerinden direkt ulaşım imkanı da bulunuyor.


Havalimanına uçuş gerçekleştiren hava yolu şirketleri arasında Türk Havayolları, Atlas Global, Anadolujet, Pegasus Havayolları, Onur Air, SunExpress, XL Airways Germany ve Germania Airlines var.


Malatya Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres  : Aksaray Köyü Akçadağ, Malatya
Tel  : 0 (422) 266 00 46-47-50
Faks  : 0 (422) 266 00 45
E-Posta:
infomalatya@dhmi.gov.tr

Malatya Havalimanı’na Nasıl Gidilir

Şehir merkezine 29 km mesafedeki Malatya Erhaç Havalimanı’ndan Malatya’ya gitmek için HAVAŞ otobüsü, belediye otobüsü, taksi ve özel araç seçenekleri değerlendirilebilir. HAVAŞ otobüsleri havalimanı, şehir merkezi, otogar hattında hizmet veriyor. Havalimanından Malatya’ya gitmek için en kolay yollardan biri de Malatya Havalimanı araç kiralama seçeneği. Konforlu ve ekonomik bir yol olan araç kiralama ile zaman kaybı olmadan kısa sürede şehre ve gezilecek yerlere ulaşılabiliyor. Ayrıca alandan teslim alınan araç yine havalimanında bırakılabildiğinden kolaylık sağlanıyor.


Kayısı diyarı Malatya, Anadolu’nun en güzel kentlerinden biri. Şehir merkezi ve Malatya çevresinde gezilecek, görülecek çok sayıda yer bulunuyor. İnsanlık tarihinde ilk saray yapısına rastlanılan Arslantepe Höyüğü, dünyaca ünlü UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Nemrut Dağı Malatya Havalimanı’ndan kısa sürede ulaşılabilecek yerler arasında. Ayrıca şehir merkezindeki Malatya Müzesi ve Atatürk Evi de listeye eklenmeli. Malatya gezilecek yerler arasında bulunan Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Melih Sunullah Camii ve Ulu Camii de şehri tanımak için ideal mekanlar.


Kuru kayısı ile dünya markasına dönüşen Malatya lezzetli yemekleri, gezilecek görülecek yerleri ve kendine has kültürü ile Anadolu’nun en keyifli rotaları arasında.