Sivas Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Sivas Kiralık Araba Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Lokasyonun Özet Bilgileri

En Düşük Fiyat:

Müsait Araç Adedi:

En Ucuz Araç Modeli:

Sivas Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Sivas Kiralık Araba Bilgileri

Askeri amaçlı kullanılmak üzere 1957 yılında hava trafiğine açılan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, 1990’dan bu yana sivil havacılık hizmeti veriyor. Orta Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgeleri arasında önemli bir geçiş güzergahında bulunan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, her yıl artan yolcu sayısı ile bölgenin en önemli bağlantı noktası.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) kodu VAS, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) kodu LTAR olan Sivas Havalimanı, Sivas şehir merkezine 23 km uzaklıkta.

2010 yılında yenilenerek uluslararası standartlara kavuşan terminal binası ile yolcu sayısı ve uçuş trafiği artış gösteren havalimanı yıllık 3 milyon yolcu kapasitesine sahip.  Terminal binasının içerisinde 16 adet check-in bankosu, 2 adet kafe, 5 adet araç kiralama ofisi, 1 adet sağlık ünitesi, 1 adet turizm danışma ofisi, 1 adet ATM bulunuyor. Gümrük hizmetinin de verildiği dış hatlar bölümünde 9 adet pasaport kontrol bankosu yer alıyor.


Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan Nereye Uçabilirim

İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir Adnan Menderes ve Ankara Esenboğa havalimanlarına direkt uçuşların bulunduğu Sivas Havalimanı’na Türk Havayolları, Anadolujet ve Pegasus Havayolları uçuş gerçekleştiriyor. Havalimanından dönemsel olarak yurtdışı bağlantılı uçuşlar da yapılıyor.


Sivas Nuri Demirağ Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres  :  Yazıbaşı Mahallesi, Sivas
Tel  : 0 (346) 224 86 87 – 0 (346) 224 79 25
Faks  : 0 (346) 224 99 71
E-Posta: infosivas@dhmi.gov.tr 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na Nasıl Gidilir

Sivas’ın kuzeybatısındaki Merakum tepesinde konumlanan havalimanı şehir merkezine 23 km mesafede. Geçmişte NATO üssü olarak planlandığı için şehre hakim bir noktaya inşa edilen havalimanı, Sivas-Ankara Karayolu’na 13 km uzaklıkta. Havalimanından Tokat 111 km, Suşehri 151 km, Yozgat 209 km, Kayseri 219 km, Niksar ise 165 km mesafede.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, Otogar ve Cumhuriyet Meydanı arasındaki güzergahta yolcu taşımacılığı yapan HAVAŞ, belediye otobüsü ve taksi seçenekleri ile şehir merkezine ulaşmak mümkün. Ayrıca Sivas Havalimanı araç kiralama alternatifi zaman ve bütçe tasarrufu sağlanıyor.

Anadolu’nun en zengin kültürel geçmişe sahip şehirlerinden biri olan Sivas’ta dillere destan Çifte Minareli Medrese, UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Divriği Ulu Camii ve Darğşşifası, Şifaiye Medresesi, Buruciye Medresesi, Gök Medrese, Abdi Ağa Konağı, Osmanağa Konağı, Behrampaşa Hanı, Ahi Emir Ahmet Türbesi gibi zamana meydan okuyan yapılar olarak biliniyor.

Sivas Arkeoloji Müzesi, milli mücadele tarihinde önemli bir yere sahip olan Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi de gezilecek başlıca yerler arasında. Ayrıca Kent Meydanı ve Kale Camii, İnönü Konağı ve Abdulvehhab Gazi Türbesi şehirde ilk akla gelen görülecek yerlerden.