İstanbul Ortaköy Araç Kiralama, Ucuz Kiralık Araba Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Lokasyonun Özet Bilgileri

En Düşük Fiyat:

Müsait Araç Adedi:

En Ucuz Araç Modeli:

İstanbul Ortaköy Araç Kiralama, Ucuz Kiralık Araba Bilgileri

Ortaköy; cami, sinagog ve kilisenin iç içe geçip aralarına kumpircileri, el sanatlarının sergilendiği sokak pazarını ve çay evlerini alan farklı görüşlere, farklı zevklere farklı inançlara sahip insanlara kucak açmış bir semt. Gece hayatının çok aktif yaşandığı yerlerden biri olan Ortaköy, Reina ve Sortie gibi bir çok tanınmış gece kulübüne ev sahipliği yapıyor. Reina'ya gelen misafirlerin indiği onlarca araç seçeneğinden çok daha fazlasını, Ortaköy Araç Kiralama seçeneklerinin en bol olduğu Otorento'da bulabilirsiniz.  


Muhteşem bir manzaraya sahip olan Ortaköy, gerçek bir mimari şaheser olan Ortaköy Camii, tarihi Bizans'a uzanan Ayios Fokas Rum Ortodoks Kilisesi ve yine tarihi Etz Ahayim Sinagoğu ile 1839 yılında yapılmış Ermeni Kilisesine ev sahipliği yapar. Bu haliyle, geçmişimizde Müslüman, Yahudi, Rum ve Ermenilerin nasıl yan yana yaşadıklarını gözler önüne sermektedir.


Ortaköy, dikkatleri üzerine çeken o kadar çok eserle yüklüdür ki Damat İbrahim Paşa tarafından yaptırılan çeşme, Mimar Sinan’ın yaptığı hamam hak ettiği ilgiyi göremez. Ortaköy Camii’ni geçtikten sonra kıyı boyunca çeşitli tarihlerde yapılmış yalılar sıralanmaktadır. Bunlardan biri olan Esma Sultan Yalısı özellikle düğünler için kullanılmaktadır.


Ortaköy mimari eserleri, gündüz ve gece yaşantısı ve Boğaz manzarası ile adeta küçük bir İstanbul'dur. Bu nedenledir ki Ortaköy'ü tanımamak bilmemek olmaz. Ortaköy Rent a Car seçeneklerinin en uygun fiyatlı olduğu Otorento.com üzerinden ya da Otorento Çağrı Merkezi'nden istediğiniz her model arabayı istediğiniz zaman aralığı için kiralayabilir; kiralık aracınızla bu semtin güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.