Çengelköy Araç Kiralama: Çengelköy Rent a Car | Otorento

Çengelköy Araç Kiralama

+90 530 969 36 97
(Whatsapp Hattı)

Çengelköy Rent a Car Bilgileri

En Ucuz Tarih Aralığı En Düşük Fiyat Müsait Araç Adedi En Ucuz Araç Modeli

Çengelköy Kiralık Oto Marka ve Modelleri

Kendine En Uygun Arabayi Bul ve Kirala

Çengelköy Sürüş İpuçları

Çengelköy, Üsküdar ilçesinin sahil şeridinde yer alan güzide semtlerinden biridir. Süper Baba adlı dizinin burada çekilmesi ile birlikte ünü daha da artmıştır. Çengelköy salatalığı geçmişten günümüze en ünlü ürünlerinden biridir. Boğaz köprüsüne olan manzarası eşsizdir. Bu bölgede yer alan Çınaraltı kahvesinde çay ısmarlayıp yanınızda getirdiğiniz yiyeceklerle kahvaltı edebilirsiniz. Ayrıca, hemen cadde üzerinde bulunan Çengelköy Börekçisinin ürünlerinin de meşhur olduğunu ve özellikle sabah saatlerinde ve hafta sonunda upuzun kuyruklar oluştuğunu belirtmekte fayda var. Üst gelir grubunun tercih ettiği sahil şeridinde pahalı ve lüks boğaz yalıları bulunur. Akşam üstü çınar ağaçları ile çevrili sokaklarda yürüyüş yapmak isteyenler, deniz kenarındaki Tarihi Çınaraltı çay bahçesinde çay içmek isteyenler ve güzel bir manzara eşliğinde restoranlarda yemek yemek isteyenler için gidilebilecek en ideal yerlerden birisidir.

Bizans döneminde adı Sophianne olan bu bölgenin İmparator’un eşi Sophie için yaptırdığı söylenir. Bu bölgede yer alan dev çengeller ve çapalardan dolayı günümüzdeki ismini aldığına dair rivayetler bulunmaktadır. Bir çok muhteşem yalısı hala ayakta olan, boğaz manzarası eşsiz olan, yeşillikler içinde temiz ve küçük bir semttir. Deniz artıklarının çoğunlukla bu girintide toplanması ile kirli bir denize sahiptir. Boğazda olması ve akıntının sürükleme ihtimalinden dolayı da denize girilmesi tavsiye edilmez.

İstanbul’da yaşayan herkesin mutlaka ziyaret etmek istediği yaşanılası bir yerdir. Araçla Üsküdar-Beylerbeyi tarafından gelindiğinde, Çengelköy Merkezinin tam yakınında, sol tarafta genişçe bir otopark bulunmaktadır. Otopark fiyatları oldukça makul bir seviyededir. Burada aracınızı park edip, boğazın ve boğazda kahvaltı yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. İsterseniz güneşin batışını keyifle izleyebilirsiniz. Ayrıca, bu bölgede bulunan balık lokantaları da müthiş manzaraya karşı leziz yemekler sunar. Çengelköy, genellikle kalabalıktır ve sahil trafiği çok yoğundur. Otantik kafelere sahiptir ve tarihi yapısını hiç bozmayan modern bir semt olmuştur. Kalabalık bir semt olduğu için aracınızı park edecek bir yer bulmak zor olabilir, genellikle park yerleri tıklım tıklım olur. Fakat Çengelköy merkezinin yakınında, sol tarafta geniş bir otopark bulunmaktadır ve fiyatı gayet uygundur. Aracınızı bu otoparka park edip boğaz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Çengelköy Araç Kiralama Firmaları

Savv, AMG rent a car ve Ekol Filo gibi yerel araç kiralama firmaları bulunur. Küçük bir semt olduğu ve ulaşımı da kolay olduğu için diğer semtlerden de vale ile araç teslimatı gerçekleştirilir. Çengelköy’den kiraladığınız araçla Nato Yolunu kullanarak Ümraniye’ye, Sahilyolunu kullanarak Üsküdar ve Beykoz taraflarına seyahat edebilirsiniz.

Çengelköy araç kiralama fırsatlarını Otorento’da bulabilirsiniz. Günlük, haftalık ya da aylık araç kiralama işleminizi online olarak kolayca Otorento web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Dizel veya benzinli ya da otomatik vites bir araç kiralamak isterseniz Otorento’da sunulan fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Çengelköy’de online araç kiralama için Otorento’yu kullanabilirsiniz. Çengelköy’de uygun fiyata araç kiralamak isterseniz Otorento’yu tercih edebilirsiniz. Günlük, aylık, haftalık ve 3 aylık kiralama yapabilirsiniz. Aracınız size vale ile ortak bir yerden teslim edilir ve geri alınır. İnternet sitemizden dilediğiniz araç özelliğini filtreleyebilir ve 2 dakika içerisinde Otorento’dan online olarak rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Çengelköy Kiralık Araç Fiyat Listesi

Araç Markası Kiralama Fiyatları
Popüler Lokasyonlar

Yakınlardaki Diğer Rent a Car Ofislerimiz

Çengelköy Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çengelköy günlük araç kiralama fiyatı ortalama 322 TL.tutmaktadır.
Çengelköy aylık kiralık araç fiyatı en düşük 8050 TL.tutmaktadır.
Çengelköy yıllık kiralık araba fiyatları ortalama 104650 TL.tutmaktadır.
Çengelköy yıllık kiralık araba fiyatları ortalama TL.tutmaktadır.
Yükleme İkonu
İşleminiz Yapılıyor...