Kayışdağı Araç Kiralama: Ucuz Kayışdağı Rent a Car | Otorento

Kayışdağı Araç Kiralama

+90 530 969 36 97
(Whatsapp Hattı)

Kayışdağı Rent a Car Bilgileri

En Ucuz Tarih Aralığı En Düşük Fiyat Müsait Araç Adedi En Ucuz Araç Modeli

Kayışdağı Kiralık Oto Marka ve Modelleri

Kendine En Uygun Arabayi Bul ve Kirala

Kayışdağı Sürüş İpuçları

Kayışdağı, İstanbul’un Ataşehir ilçesine bağlı Yeditepe Üniversitesinin yerleşkesinin de bulunduğu semttir. Önceleri, ıssız ve şehrin dışında olarak bilinen semt, üniversite kampüsünün açılmasıyla çehresi tamamen değişmiştir. Kayışdağı kampüsünün nasıl satın alındığı ile ilgili Yeditepe Üniversitesinin Rektör Yardımcılığını yapmış Prof. Dr. Atilla Dicle’nin biyografi kitabında kısa bir hikayeye yer verilir. Üniversitenin kurucusu Bedrettin Dalan, Altunizade’de bulunan üniversiteyi büyütmek için yeni bir kampüs yeri arayışındadır. Bir gün Dalan’ı ziyarete iki kişi gelir. Bu kişiler Kayışdağı’ndaki arazinin sahibi olduklarını ve 100 milyon TL karşılığında araziyi satmak istediklerini söyler. Dalan, bu teklifi oracıkta hemen değerlendirir ve önceden de araziyi bildiği için bu fiyatın yarısını teklif eder ve 10 dakika süre verir. Arazinin sahibi olan iki kişi bu teklifi 10 dakika içinde kabul eder ve arazinin kampüs olması için gerekli adım atılmış olur.

Yeditepe Üniversitesi’nin bulunduğu alan ormanlık bir alanla çevrelenmiştir. Bu nedenle de hem çok güzel bir manzaraya hem de tertemiz bir havaya sahiptir. Kışın hem rüzgarlı hem de çok soğuk olur. Yüksekte (438 mt) bulunmasından dolayı İstanbul’a kar yağdığında bu bölgeye daha fazla yağış düştüğü görülür. Bostancı ve İçerenköy’ün biraz üzerinde yer alır. Şehir merkezine de oldukça yakındır. Semtin hemen yakınında bulunan Küçükyalı Levazım ve Maliye okulundan dolayı zaman zaman yapılan atış eğitimlerinin sesleri duyulur.

Önceleri bu bölge İstanbul’a su kaynağı olarak da hizmet etmiştir. Ancak, günümüzde yoğun yerleşim yeri olmasından dolayı sular kirlenmiş olup artık bu amaçla kullanılmamaktadır.

Bölge aynı zamanda küçük sanayi sitelerinin de bulunduğu bir bölüme sahiptir. Yedpa bu bölgededir. İmes ve Modoko’ya çok yakındır.

Bostancı’dan 19D otobüsleri kullanılarak ulaşım sağlanabilir. Ayrıca, günün hemen hemen her saati Dudullu Bostancı arasında çalışan minibüsler de kullanılabilir.

Kayışdağının en büyük ve geniş caddesi Kayışdağı Caddesi etrafında çok sayıda işyeri barındırır. Üniversitenin açılması ile birlikte çok sayıda kafe de hizmet vermeye başlamıştır. Araç park etmek için Üniversitenin sunduğu park yeri ücretli olarak kullanılabilir. Kayışdağı caddesinden aşağıya doğru inildiğinde Ataşehir’e ve E5’e ulaşılabilir. Ayrıca, hemen arkasında bulunan TEM Dudullu bağlantısı sayesinde de hem havalimanına hem de Avrupa Yakasına geçmek mümkündür. Başıbüyük üzerinden giden yoldan devam edilerek İdealtepe, Küçükyalı ve Maltepe’ye kolayca ulaşılabilir.

Kayışdağında hizmet veren araç kiralama firmaları genellikle teslimatı vale ile yapar. Üniversite öğrencileri için yaş sınırı araç kiralama konusunda önemli bir engel teşkil eder. Genellikle araç kiralama işleminde 21 yaşın üzerinde olunması beklenir. Bu durumda 3. Ve 4. Sınıf öğrencileri ya da yüksek lisans öğrencileri araç kiralayabilirler.

Kayışdağı araç kiralama için en iyi seçenekleri Otorento’da bulabilirsiniz. Dizel, benzinli, manuel veya otomatik araç seçeneklerinden size uygun olanları web sitemizden kolayca kiralayabilirsiniz. İsterseniz kısa veya uzun dönem araba kiralama işleminiz için de kullanabilirsiniz. 1 Aylık kiralama veya zaman zaman 6 aylık araç kiralama işlemi tercih edilmektedir. Günlük ve haftalık Kayışdağı ret a car işleminizi online olarak Otorento’dan gerçekleştirebilirsiniz.  

Kayışdağı Kiralık Araç Fiyat Listesi

Araç Markası Kiralama Fiyatları
Popüler Lokasyonlar

Yakınlardaki Diğer Rent a Car Ofislerimiz

Kayışdağı Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kayışdağı günlük araç kiralama fiyatı ortalama 470 TL.tutmaktadır.
Kayışdağı aylık kiralık araç fiyatı en düşük 11750 TL.tutmaktadır.
Kayışdağı yıllık kiralık araba fiyatları ortalama 152750 TL.tutmaktadır.
Kayışdağı yıllık kiralık araba fiyatları ortalama TL.tutmaktadır.
Yükleme İkonu
İşleminiz Yapılıyor...