Adana Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Adana Kiralık Araba Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Lokasyonun Özet Bilgileri

En Düşük Fiyat:

Müsait Araç Adedi:

En Ucuz Araç Modeli:

Adana Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Adana Kiralık Araba Bilgileri

Çukurova Bölgesi’nin hava ulaşımını sağlayan Adana Şakirpaşa Havalimanı, Adana ile birlikte Mersin, Osmaniye ve çevre ilçelerin de dış dünya ile bağlantı kurmasında önemli bir rol oynuyor. Türkiye’nin en eski havalimanlarından biri olan Şakirpaşa, 1937 yılından bu yana hava trafiğine açık.

Toplam 2 milyon 105 bin 510 metrekarelik bir alanda kurulu olan havalimanı, 4,540 metrekare iç hat ve 5,825 metrekarelik dış hat terminal binasına sahip. 2750 x 45 metre boyutunda tek bir pisti olan Adana Şakirpaşa Havalimanı, ülkemizde yolcu taşımacılığı yoğunluğu açısından 6. sırada yer alıyor.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) kodu ADA, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) kodu LTAF olan Adana Havalimanı, Adana şehir merkezine 4 km uzaklıkta.


Adana Havalimanı’ndan Nereye Uçarım

Adana Havalimanı’na yurtiçinden İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Antalya Havalimanı, Diyarbakır Havalimanı, Trabzon Havalimanı ve Van Havalimanı’ndan direkt uçak seferi bulunuyor.

Yurtdışından ise Lefkoşa, Bremen, Beyrut, Cidde, Münih, Erbil, Stuttgart, Düsseldorf ve Köln’den bağlantı sağlanıyor. Adana Havalimanı’na seferi bulunan hava yolu şirketleri arasında Türk Havayolları, Anadolujet, Pegasus Havayolları, Borajet, SunExpress, Onur Air, Atlas Global, Germania Airlines ve Flynas’ı saymak mümkün. Adana İstanbul uçak bileti erkenden alındığından çok uygun fiyatlarla bulunabilir. 


Adana Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres : Seyhan, Adana
Telefon: 0 (322) 435 03 80
Faks : 0 (322) 435 91 26
E-Posta: infoadana@dhmi.gov.tr

Adana Havalimanı’na Nasıl Gidilir

Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na belediye otobüsü, dolmuş, HAVAŞ otobüsü, taksi ve özel araçla gelinebiliyor. Osmaniye ve Mersin’den de bağlantı sağlayan HAVAŞ otobüslerinin düzenli seferleri var. Tüm bu seçeneklerin dışında Adana Havalimanı araç kiralama alternatifi pratik, konforlu bir yolculuk ile zaman tasarrufu sağlıyor.

Adana Havalimanı’ndan Mersin 70 km, Osmaniye 101 km, Ceyhan ise 56 km uzaklıkta. Çevre il ve ilçeler için önemli bir bağlantı merkezi olan Adana Havalimanı, yılın her dönemi yolcu trafiği, yoğunluğu ve uçak seferleri açısından hareketli.

Çukurova Bölgesi’nin en gelişmiş şehri Adana, muhteşem lezzetlere sahip mutfağı, birbirinden güzel mimari yapıları, yemyeşil park ve bahçeleri, sıcakkanlı insanları, Seyhan ve Ceyhan nehirleriyle görülmeye değer. Hem lezzet düşkünü hem de yeni yerler görmeye ve keşfetmeye meraklı olanlar için en güzel rotalardan biri olan Adana, yılın her dönemi güzel!