İzmir Havalimanı Araç Kiralama - %30 Ucuz Araba Kiralama Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

İzmir Havalimanı Araç Kiralama - %30 Ucuz Araba Kiralama Bilgileri

İzmir ve Ege Bölgesi’nin en büyük havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, 2014 yılı havalimanı yolcu trafiği istatistiklerine göre Türkiye’nin en çok yolcu trafiğine sahip beşinci havalimanı unvanına sahip.


İzmir hem büyükşehir olmanın getirdiği bir talep hem de aynı zamanda turistik bir destinasyon olmanın getirdiği talep birleştiğinde İzmir Havalimanı araç kiralama Türkiye'de talebin en yoğun yaşandığı havalimanlarının başında gelir. İzmir havalimanı araba kiralama işlemini ucuz fiyatlarla yapabilmek için erkenden rezervasyon yapmak yeterli olur. İzmir havalimanında ucuz araç kiralama fiyatlarının yakalanabilmesi özellikle yaz aylarında oldukça zordur. Yaz ve kış ayları arasında ciddi oranda fiyat farkı oluşur. Son güne bırakılan kiralık araç ihityaçları araba kiralama için ödenecek maliyeti önemli ölçüde artırır. 


Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) kodu ADB, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) kodu LTBJ olan Adnan Menderes Havalimanı, İzmir’in Gaziemir ilçesi sınırlarında yer alıyor.


Adını ülkemizde 1950-1960 yılları arasında başbakanlık yapan Adnan Menderes’ten alan havalimanı, bu isimden önce Cumaovası Havaalanı olarak anılıyordu. Çevreci tasarımı ve yenilikçi mimarisi ile Avrupa’da 2010 yılında ilk kez verilen eko-inovasyon ödülü ve farklı kurumların verdiği çevreci havalimanı ödüllerine sahip olan Adnan Menderes Havalimanı, İzmir ve Ege Bölgesi’nin dünya ile bağlantısını sağlayan en önemli kapısı.


İzmir’in dışında Manisa, Denizli, Muğla, Aydın ve Balıkesir gibi illerin yolcularını ağırlayan havalimanı, bölge ticareti ve gelişimi açısından büyük önem taşıyor. Modern iç ve dış hatlar terminali, sosyal donatı imkanları ile keyifle zaman geçirilen havalimanı, konuklarının ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda hizmet sağlıyor.


İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Nereye Uçabilirim


Türkiye’nin birçok noktasına direkt ve aktarmalı bağlantı imkanı sağlayan Adnan Menderes Havalimanı’ndan, Adana, Ankara, Antalya, Antakya, Bodrum, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, İstanbul, Kars, Kayseri, Mardin, Nevşehir, Ordu-Giresun, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van’a uçmak mümkün. İzmir’den ayrıca başta Avrupa şehirleri olmak üzere dünyanın bazı merkezlerine yılın belirli ayları ve dönemsel uçuşları da bulmak da oldukça kolay. İzmir uçak bileti seçeneklerini buradan kontrol edebilirsiniz. 


İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir


İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir ilçesi sınırlarında, şehir merkezine 13 km uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezine Akçay Caddesi ile bağlanan havalimanı, güneyde Torbalı, Aydın Karayolu ile Denizli, Muğla aksındaki şehirlere de bağlantı imkanı sağlıyor.


Havalimanından Çeşme 106 km, Bergama 144 km, Aydın 172 km, Manisa 70 km, Selçuk-Efes 72 km,  Muğla ise 219 km uzaklıkta.


Havalimanından geçen İzmir Banliyö Hattı (İZBAN) ile şehrin kuzey-güney doğrultusundaki ilçelerine ulaşım mümkün. Ayrıca belediye otobüsü, HAVAŞ, taksi ve hava yolu şirketlerinin servisleri ile de çevre il ve ilçelere ulaşılabiliyor.


Daha kısa sürede, konforlu bir yolculuk yapmak için
İzmir Adnan Menderes araç kiralama seçeneği tercih edilebilir.


İzmir çevresinde gezilecek yerler açısından oldukça şanslı bir coğrafyada kurulu, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Efes Antik Kenti ve Bergama Antik Şehri; Kuşadası, Çeşme, Alaçatı, Foça, Ayvalık, Didim gibi turizm merkezleri, Seferihisar, Karaburun, Dikili, Urla gibi Ege’nin soluklandığı tatil beldeleri, muhteşem Akdeniz lezzetleri, hareketli gece hayatı ve İzmir şehir merkezindeki cazibe merkezleri İzmir’e günübirlik gelmek için bile yeterli sebepler arasında.


İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir ve çevresinde gerçekleştirilecek tüm planlar için araba kiralama tercih etmek zaman tasarrufu ve ekonomik seyahat için en ideal seçeneklerden biri.


Otorento Ekip
İşleminiz Yapılıyor...