İzmir Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz İzmir Kiralık Araba Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Lokasyonun Özet Bilgileri

En Düşük Fiyat:

Müsait Araç Adedi:

En Ucuz Araç Modeli:

İzmir Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz İzmir Kiralık Araba Bilgileri

Ege’nin en büyük şehri İzmir’de yer alan Adnan Menderes Havalimanı, İzmir uçuşlarının tek merkezi, Ege Bölgesinin en büyük havalimanıdır. Türkiye’deki yolcu sayılarına göre de İzmir Adnan Menderes Havalimanı, ülkemizin en kalabalık dördüncü havaalanıdır. İzmir’den hem iç hat hem de dış hat yönünde sayısız uçuş bulunmakta ve bu uçuşlar aracılığıyla İzmir’den giden ya da İzmir’e gelen yolculara karşılıklı olarak yer hizmetleri verilmekte. İzmir Havalimanı araç kiralama fırsatları için de en iyi seçenekler Otorento ile sıralanmakta.

Hem büyükşehir olmasının getirdiği nüfus yoğunluğu, hem de gerek il merkezinin gerek İzmir ilçelerinin gerekse civar illerin turizm potansiyeli sebebiyle her daim oldukça popüler olan Adnan Menderes Havalimanı’nda özellikle yaz aylarındaki yolcu sayısında patlama yaşanmakta. Yıllık bazda milyonlarca yolcu Adnan Menderes havalimanını kullanmakta. 

Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok kentinden İzmir’e gelen yerli ve yabancı yolcular, havalimanı şehir merkezi arası ulaşımlarını; toplu taşıma kullanacaklarsa, sıklıkla İzban aracılığıyla raylı sistem ile yapmakta. İş ya da turizm amaçlı gelenlerin ilk tercihi ise, konforlu ve ekonomik İzmir havalimanı araba kiralama seçenekleri içinden bütçe ve zevklerine uygun olarak İzmir rent a car hizmetinden faydalanmak oluyor. Uçaktan iner inmez, hususi araç konforu sağlayan kiralık araba modeli için tüketici lehine çok sayıda fırsat bulunuyor.

Özellikle Çeşme, Alaçatı, Selçuk, Efes, Kuşadası, Foça, Didim gibi civar ilçeler kara yoluyla oldukça yakın ve yetersiz toplu taşıma hizmeti sebebiyle hususi araçla tatil ve seyahat daha kolay. Bu sebeple Çeşme araba kiralama seçeneklerinden de faydalanmak isteyenlerin ilk yöntemi, İzmir - Çeşme transferini de kapsıyor olması nedeniyle kiralık araba edinmek.

İzmir’den Nereye Uçulur?

Türkiye’nin en batısında yer alan havalimanlarından olan Adnan Menderes Havalimanı; İzmir ve Denizli, Aydın, Manisa gibi civar illeri aktarmasız direkt seferlerle, İstanbul Sabiha Gökçen ve İstanbul Atatürk Havalimanları ile mega kentimize, başkent Ankara’ya, Adana’ya, Antalya’ya, Van’a, Diyarbakır’a, Konya’ya, Trabzon’a, Diyarbakır’a, Kars’a, Kayseri’ye, Mardin’e, Nevşehir’e, Ordu-Giresun Havalimanı ile Karadeniz’in bu iki şehrine, Sivas’a, Hatay’a, Bodrum’a, Şanlıurfa’ya ve Elazığ’a uçmak mümkün. İstanbul, Ankara ve Antalya ile birlikte Türkiye’de en çok iç hat seferi gerçekleştirilen havalimanlarımızdan birisi İzmir Adnan Menderes Havalimanı.

İzmir’den gerçekleştirilen direkt dış hat seferlerinde ise başta Avrupa bölgesi ülkeleri olmak üzere çeşitli seçenekler bulunuyor. Komşu Yunanistan en sık uçulan ülke iken; Almanya, Hollanda, İngiltere, Fransa gibi ülkelere de direkt seferler bulunuyor. Tabii ki İzmir uçak bileti alınarak en rahat uçulabilecek dış hat Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı. İzmir’den ayrıca Orta Doğu ve Slav ülkelerine de seferler bulunmakta. Dönemsel gerçekleştirilen charter uçuşlarında da çeşitli alternatifler yer almakta.

İzmir Havalimanı Şehir Merkezi Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir merkeze ulaşım için en çok kullanılan yöntem İzban seferleri. Ayrıca çeşitli otobüs seferleri ve ticari taksi imkanları da bulunuyor. Havaş’ın da il merkezi ve önemli ilçelere seferleri yer almakta. İzmir Havalimanı araç kiralama seçenekleri ise oldukça geniş. otorento.com.tr aracılığıyla en iyi fiyatlar alternatifleri görebilir, kıyaslamalı olarak en ucuz İzmir araç kiralama fiyat tekliflerinden faydalanabilirsiniz. 

İzmir Havalimanı Çeşme arası mesafe 106 km. iken belli başlı önemli noktalar da şu uzaklıkta. Aydın: 172 km. Bergama 144 km. Selçuk - Efes 72 km. Muğla 219 km. 

Adnan Menderes Havalimanı Yolcu ve Yer Hizmetleri

Türkiye’de faaliyet gösteren yerel havayolu şirketlerinin tümünün ofislerinin, yolcu hizmetlerinin ve bilet satış bayilerinin yer aldığı Adnan Menderes Havalimanı’nda; Türk Hava Yolları, Atlas Global, Pegasus Hava Yolları, Onur Air, Anadolu Jet ve Sun Express’e ek olarak birçok yabancı hava yolu şirketinin de irtibat büroları yer alır. 

Dış hat terminalinde hem gidişte hem de gelişte İzmir duty free -Gümrük vergisiz satış- mağazaları yer almaktadır. Çok sayıda restoran ve cafeye ek olarak, alışveriş noktaları, gazete bayileri, tekel bayileri, çay büfeleri havalimanındaki günlük yaşam için temel yolcu ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak yayılmıştır. İzban istasyonu ve bilet satış noktasının yanı sıra, şehir içi ve şehirler arası otobüsler için duraklar, ticari taksi bekleme noktaları ve İzmir araba kiralama şirketlerinin araç teslim noktaları yer almaktadır. Geniş bir otoparkı da bulunan Adnan Menderes Havalimanı’nda banka şubeleri ve ATM’leri ile döviz büroları da hizmet vermektedir. Ayrıca turizm acenteleri, otel kiralama ofisleri ve birçok temel turizm ihtiyacına yönelik işletme terminal içi ve dışında yer alır.

İzmir Araç Kiralama İçin Seçenekler

Havalimanının teslim noktalarının dışında, Gaziemir, Konak, Üçkuyular, Buca, Karşıyaka, Merkez, Otogar, Narlıdere, Bayraklı, Bornova, Çeşme, Alaçatı gibi birçok alternatif destinasyondan da İzmir araç kiralaması yapılabilir. En iyi fiyat için ihtiyaç duyulan tarihleri belirlemeniz yeterli. 

İzmir Havalimanı Yolcu Sayıları

Her geçen gün büyüyen yolcu ve ticari uçak kapasitesine göre İzmir Adnan Menderes Havalimanı son beş yılki -yuvarlanmış- yolcu sayıları şöyle gerçekleşmiştir. 

2016 iç hat 9.9 ; dış hat 2.1; Toplam yolcu sayısı: 12 Milyon
2015 iç hat 9.5 ; dış hat 2.6; Toplam 12.2 Milyon yolcu
2014 iç hat 8.4 ; dış hat 2.6; Toplam 10.9 Milyon kişi
2013 iç hat 7.8 ; dış hat 2.5; Toplam 10.2 Milyon yolcu
2012 iç hat 7.0 ; dış hat 2.4 ; toplam yolcu sayısı 9.4 milyon.

Bir önceki 5 yıllık rakamlar incelenirse; İzmir havalimanı toplam yolcu sayısının (İç ve dış hat birlikte) 2011’de 8,5 milyon; 2010’da 7,5 milyon; 2009’da 6,2 milyon, 2008’de 5,5 milyon, 2007’de 5,2 Milyon olarak gerçekleşmiştir. (İç dış hat toplam) 

İzmir Havalimanı Araç Kiralama Fiyatları

Türkiye’nin en popüler yaşam, iş ve turizm merkezlerinden İzmir’de araç kiralama hizmeti veren çok sayıda yerel ve ulusal firma bulunmakta ve dönemsel talebe bağlı olarak İzmir rent a car hizmetlerinin fiyatları da değişiklik göstermekte. Otorento, aranan tercihlere ve otomobil özelliklerine bağlı olarak İzmir Havalimanı’nda kiralık araç fiyatlarını birçok şirketinin veritabanından canlı olarak kıyaslayarak, en uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesiyle misafirlerine sunmakta. Bunun için sayfanın arama bölümünden talep ettiğiniz özellikleri ve kiralama tarih aralıklarını belirtmeniz ve sizin için en uygun fiyatlı aracı seçmeniz yeterli. Gerisi birkaç adımda hızla tamamlanacaktır.