Antalya Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Kiralık Araba Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Lokasyonun Özet Bilgileri

En Düşük Fiyat:

Müsait Araç Adedi:

En Ucuz Araç Modeli:

Antalya Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Kiralık Araba Bilgileri

Türkiye’nin turizm cenneti, Akdeniz’in en parlak ve Batı Akdeniz’in en popüler şehirlerinden Antalya’nın merkez havalimanı; ülkemizin en yoğun hava trafiğine sahip havalimanları listesinde ilk beşte yer almakta ve zirveye oynamaktadır. Gerek tarifeli seferler, gerekse sayısız charter uçuşlarla Türkiye’den yurt dışına en çok uçuş gerçekleştirilen havalimanları sırasında da Antalya Havalimanı ilk sıralarda yer bulmakta. 

Ülkemizde olduğu kadar, aynı zamanda Avrupa’nın en kalabalık havalimanlarından biri de olan Antalya Havalimanı’ndan Türkiye’nin tüm büyük şehirlerine düzenli olarak çok sayıda uçak seferi bulunurken, Türkiye’nin diğer kentlerindeki havalimanları, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Balkanlar, Kafkasya, Eski SSCB ülkeleri ve Kuzey Afrika başta olmak üzere birçok yurt dışı destinasyonuna da sık sayıda yurt dışı uçak seferi ile her mevsim seyahat edilebilir. 

Yabancı turistler kadar, yerli turistler ve tatilciler tarafından da Antalya, ülkemizde en sık tercih edilen deniz tatili destinasyonlarının başında yer alır. Aynı zamanda tarihi ve kültürel zenginlikleri ile kültür turizmi, başta Saklıkent olmak üzere alternatif kış sporları potansiyeli ve doğal yapısı nedeniyle mevsimsel turizm potansiyeli de yüksek olan Antalya’nın iş ve kongre amaçlı sayısız seyahate de ev sahipliği yapan havalimanında, en sık kullanılan kara ulaşımı için Antalya Havalimanı araç kiralama tekliflerinde, en güncel koşulları, çok sayıda sağlayıcıdan tedarik edip online olarak sunan Otorento da en iyi fiyat kalite performansını Antalya’yı ziyaret eden kullanıcılarına sunmakta.

Turizm ve ticaret potansiyelinin dışında yerleşik yaşayan yüksek nüfus, başta Akdeniz Üniversitesi sebebiyle ciddi üniversite popülasyonu ve civar il ve ilçelerin nüfusları da eklendiğinde, Antalya tam bir cazibe merkezi, ilgi noktası ve seyahat alışkanlıklarının sıklığıyla bilinen bir merkezdir. Antalya havalimanı kiralık araba seçenekleri de bu talebe bağlı olarak renkli bir skalada, bol alternatifle tüketicilerin karşısına çıkmaktadır. Havalimanı dışında il merkezi ve birçok ilçedeki onlarca nokta da bu talebe karşılık vermek için çalışır.

Antalya kent merkezi kadar, birçok turistik ilçe ve beldesiyle de başta yaz tatilleri olmak üzere şehir yoğun şekilde turizm hizmeti vermekte. Uçakla şehre geldikten sonra, Antalya Havalimanı’ndan araba kiralayarak ilçeleri gezmek ve tatilini yapmak isteyenler için dört mevsim birçok seçenek bulunmakta. Kemer, Kaş, Serik, Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Elmalı, Kepez, Konyaaltı, Manavgat, Muratpaşa gibi merkez ve civar ilçeler ile, Olimpos, Beldibi, Adrasan gibi beldeler de hem araçla hem de alternatif yollarla tatil yapmak ve seyahat etmek için birebir. Likya Yolu’nun ciddi bir bölümü de Antalya’da yer almakta. Konyaaltı, Lara, Kaleiçi gibi Antalya merkezdeki turistik destinasyonlar da talep görmekte. 


Antalya Havalimanı’ndan nereye uçulur?

Türkiye’nin önemli havalimanlarının tümüne, günün her saatinde uçuş bulunan Antalya’dan küçük şehirlerimize de sıklıkla uçak bileti bulunabilir. Antalya’dan tarifeli seferlerle, yurt içinde; İstanbul (Atatürk ve Sabiha Gökçen), Ankara, İzmir, Adana, Samsun, Trabzon, Diyarbakır, Kayseri, Erzurum, Van, Erzincan, Malatya, Hatay Antakya, Mardin, Kars, Nevşehir, Gaziantep, Muş, Sinop, Hakkari havalimanlarına direkt uçulabilir. Başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere diğer şehirlerimize de aktarmalı uçuşlar rahalıkla yakalanılabilir. 

Antalya Havalimanı’ndan yurt dışına gerçekleşen uçuşların başında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Ercan Havalimanı olmak üzere, yoğunluk sırasına göre Rusya, Ukrayna, Avrupa, Doğu Asya yönlerine çok sık uçak seferi yer almaktadır. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri, ve MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) ülkelerine de uçuşlar yapılmaktadır.  

Moskova, Kiev, Manchester, Paris, Milano, St. Petersburg, Londra, Doha, Dubai, Minsk, Berlin, Köln, Amsterdam, Brugge, Roma, Madrid gibi şehirler Antalya havalimanından yurt dışına sık uçulan destinasyonlardandır. 

Antalya Havalimanı Şehir Merkezi Ulaşım

Havalimanı il merkezine yaklaşık 11 km. mesafededir. Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen EXPO’nun katkısıyla yapılan Antalya tramvay hattı, Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için en iyi toplu taşıma yöntemidir. Birçok özel firmanın düzenlediği ‘shuttle’ servis araçlarıyla da Antalya merkeze ulaşım sağlanmakta. Ayrıca turizm cenneti ilçeler için de en yoğun tercih edilen yöntemler Antalya Havalimanı oto kiralama noktalarından alınan araçla hususi ulaşım veya tramvay ile Antalya Otogarı aktarmalı kara yolu geçişleri olarak öne çıkıyor.

Birçok firmanın havalimanı yolcu transfer hizmetleri sağladığı gibi, ticari taksiler de dileyen yolculara hizmet vermekte. Ayrıca lüks veya standart oteller, belde kooperatifleri, özel turizm acenteleri, internet siteleri de transfer hizmeti sunmakta.  

Antalya Havalimanı Yolcu ve Yer Hizmetleri

Havalimanı kapısından çıktığınızda çokça turizm acentesinin bekleme ve buluşma kabinetlerinin yer aldığı Antalya bu konuda belki de Türkiye’nin en zengin havalimanı. Türkiye'de hizmet veren yerli havayolu şirketlerinin hepsiyle beraber, diğer uluslararası hava yolu şirketlerinin birçoğunun yolcu ve bilet ofisleri, Antalya uçak bileti alan yolculara hizmet vermektedir. 

Antalya Havalimanı dış hat terminalinin hem geliş hem de gidiş katlarında Antalya duty free -Gümrük vergisiz satış- mağazaları yer almaktadır. Tüm ihtiyaçlara yönelik sayısız restoran, cafe, sıcak içecek noktaları, Lounge’lar, banka ve ATM’ler, döviz büroları, alışveriş noktaları, GSM operatörlerinin mağazaları, market, gazete bayileri, eczane gibi işletmeler yer almaktadır. Antalya rent a car şirketleri, toplu taşıma araçları, taksi ve transfer taşıtlarının hizmet noktaları da havalimanı yolcu çıkışlarında yer alır. Ayrıca Antalya’nın turizm potansiyeli açısından oldukça geniş turizm büroları da havalimanında yer almaktadır. Devletin, belediyenin ve özel şirketlerin ayrı ayrı birçok hizmet noktası bulunur. 

Antalya Havalimanında Kiralama İçin Seçenekler

Türkiye’de havalimanı araç kiralama hizmeti veren büyük tüm şirketlerin irtibat en azından teslim noktalarının yer aldığı Antalya Havalimanı’nda; Otorento da birçok kaynaktan aldığı sonuçlarla, Antalya havalimanında rent a car hizmeti almak isteyenlere, marka, model, yakıt türü, vites modeli gibi özellikleri kıyaslamalı olarak sunmaktadır. En ucuz Antalya kiralık araba fırsatları için Antalya Havalimanı araç ihtiyaçlarınıza Otorento’dan çözüm bulabilirsiniz. 


Antalya Havalimanı Yolcu Sayıları

Antalya’nın bitmez turizm potansiyeli ve gelişen havacılık şartları ile birlikte, ülkemizin içinde bulunduğu konjonktürde büyük bir değişiklik olmazsa her geçen sene yolcu talebi ve buna bağlı uçuş sayısı ile yolcu sayısı artan Antalya Havalimanı’ndan yolcu ve ticari uçak kapasitesine göre son beş seneki -yuvarlanmış- yolcu sayıları şöyledir;

2016 iç hat 6,99 ; dış hat 11,7; Toplam yolcu sayısı: 18,7 Milyon
2015 iç hat 6,92 ; dış hat 20,8; Toplam 27,72 Milyon yolcu
2014 iç hat 6,21 ; dış hat 22,5; Toplam 28,24 Milyon kişi
2013 iç hat 5,52 ; dış hat 21,49; Toplam 27,01 Milyon yolcu
2012 iç hat 4,97 ; dış hat 20,02; toplam yolcu sayısı 24,93 milyon.

2012 senesinden önceki beş yıllık rakamlar incelenirse; Antalya havalimanı toplam yolcu sayısının (İç ve dış hat birlikte) 2011’de 25,11 milyon; 2010’da 21,99 milyon; 2009’da 18,34 milyon, 2008’de 18,78 milyon, 2007’de 17,71 Milyon olarak ölçümlenmiştir. 

Antalya Havalimanı Kiralık Oto Fiyatları

Mevsim koşulları ve talebe göre Antalya Havalimanı rent a car hizmetlerinin fiyatları çeşitlilik barındırmaktadır. Otorento, tercihlerinize ve seçeneceğiniz kiralık otomobil özelliklerine göre birçok partnerinin veritabanından canlı ve güncel olarak kıyaslayarak, en uygun fiyat ile sunmaktadır. Sayfa içindeki arama kısmından aradığınız özellikleri belirtmeniz yeterlidir.