Antalya Havalimanı Araç Kiralama - %30 Ucuz Araba Kiralama Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Antalya Havalimanı Araç Kiralama - %30 Ucuz Araba Kiralama Bilgileri

Türk turizminin en önemli bağlantı noktalarından biri olan Antalya Havalimanı, Akdeniz kıyılarının en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanları arasında bulunuyor. Özellikle yaz döneminde Türkiye’nin güney sahilleri ve Antalya çevresine gelen yerli ve yabancı turistleri ağırlayan havalimanı, Antalya’nın 10 km doğusunda yer alıyor.


Antalya havalimanı araç kiralama açısından en yoğun talep oluşan havalimanlarının başında gelir. Özellikle yabancı turistlerin yoğun olması ve önceden rezervasyon yaparak araba kiralama işlemlerini gerçekleştirmesi, türk turistlerin tatillerine yakın zamanda karar vermelerinden dolayı ucuz fiyatlı kiralık araç bulmak zorlaşır. Önceden araba kiralama rezervasyonu yapmak hem ucuz fiyatları yakalayabilmek hem de son dakikada kiralık araç bulamama gibi sürprizlerle karşılaşmamak için çok önemlidir. Özellikle yaz ayları ya da bayram gibi yoğun dönemlerde seyahat ediyorsanız ve uygun fiyatlar yakalamak istiyorsanız bu konu çok önemlidir. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) kodu AYT, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) kodu LTAI olan Antalya Uluslararası Havalimanı, Türkiye’yi dünyaya bağlayan başlıca havalimanlarından.


Havalimanı yolcu trafiği istatistiklerine göre (2015) toplam yolcu trafiği açısından Türkiye’nin 3. en yoğun, Avrupa’nın ise 14. en yoğun havalimanı olan Antalya, ilkbahar-yaz döneminde artan yolcu trafiği ile dünyanın birçok farklı noktasından uçakların tercih ettiği bir merkeze dönüşüyor. 


1960’larda kullanıma açılan Antalya Havalimanı’nın günümüzde kullanılan modern yüzü 1998 yılından bu yana kullanımda. Antalya bölgesine gelen yabancı turistin yüzde 95’inden fazlasının geçiş yaptığı havalimanı, Türkiye’ye havayoluyla gelen yabancı turistlerin yüzde 40’ından fazlasının kullanımında. Mayorka ve Barselona’dan sonra Akdeniz’in en çok yolcu ağırlayan 3. havalimanı olan Antalya farklı yarışmalarda Avrupa’nın en iyi havalimanı ödüllerine sahip. İstanbul Antalya uçak bileti zaman zaman 30 TL'nin altına kadar inebiliyor. 


Antalya Havalimanı’ndan Nereye Uçabilirim

Deniz, kum, güneş turizminin başkenti, antik kentleri ve kültürel merkezleriyle tanınan Antalya’ya ülkemizin birçok noktasından direkt uçak seferi yapılıyor. Antalya Havalimanı’ndan karşılıklı sefer düzenlenen şehirler arasında Adana, Ankara, Dalaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Nevşehir, Samsun, Trabzon ve Van bulunuyor.


Yılın her dönemi Avrupa ve Orta Doğu kentlerinden gerçekleştirilen direkt uçak seferlerinin yanı sıra özellikle yaz aylarında charter seferlerle dünyanın farklı şehirleri Antalya’nın uçuş ağına dahil oluyor.

Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, SunExpress, Atlas Global, Onur Air ve Pegasus Hava Yolları’nın dışında çok sayıda yabancı hava yolu firması da Antalya Havalimanı’ndan uçuş gerçekleştiriyor.


Antalya Havalimanı’na Nasıl Gidilir

Antalya şehir merkezinin 10 km doğusunda konumlanan Antalya Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine belediye otobüsü, HAVAŞ ve taksi ile ulaşım mümkün. Ayrıca Antalya Havalimanı araç kiralama seçeneğini kullanarak Antalya şehir merkezi ve Kemer, Kumluca, Demre, Alanya, Kumluca, Demre, Kas, Kalkan, Gazipaşa, Fethiye, Side, Belek, Manavgat gibi turistik merkezlere ulaşmak oldukça kolay.


Antalya Havalimanı Kemer’e 58 km, Manavgat’a 65 km, Side’ye 65 km, Fethiye’ye 206 km, Isparta’ya 118 km, Burdur’a 133 km, Alanya’ya ise 122 km uzaklıkta. Antalya çevresinde her biri kendine has özellikleri ile birer turizm markası olan şahane yerleri ziyaret etmek için en iyi seçenek Antalya Havalimanı araba kiralama. Havalimanında, uçaktan iner inmez teslim alma ve havalimanında teslim etme seçeneği ile seyahati kolaylaştıran, araç kiralama zaman tasarrufu da sağlıyor. Dünyanın sayılı turizm merkezlerinden Antalya’yı keşfetmenin en iyi, en kolay ve en kısa yolu Antalya uçak bileti alarak, kente gelmek.Otorento Ekip
İşleminiz Yapılıyor...