Atatürk Havalimanı Araç Kiralama - %30 Ucuz Araba Kiralama Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Atatürk Havalimanı Araç Kiralama - %30 Ucuz Araba Kiralama Bilgileri

Atatürk Havalimanı araç kiralama talebinin en fazla olduğu havalimanlarımızdan biridir. Yolcu sayısının fazla olması ve İstanbul'a gelen çok sayıda yabancı turistin de tercihi olması nedeniyle araç kiralama rezervasyonunun önceden yapılmasını ucuz fiyat avantajının yakalanabilmesi açısından tavsiye ediyoruz. Genellikle son güne bırakılan araba kiralama rezervasyonlarında ucuz fiyatların yükselmesi söz konusu olabiliyor ve araç bulunamaması gibi durumlarla dahi karşılaşılabiliyor.  


Türkiye’de 1900’lerin başında hava ulaşımının başladığı ilk yer olan İstanbul Atatürk Havalimanı, 1953 yılından bu yana uluslararası hava trafiğine açık. 1985’e kadar kurulduğu semtin adı olan Yeşilköy ismiyle anılan havalimanı, 1985’te yapılan düzenlemeyle o yıldan itibaren Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadını taşıyor.


Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) kodu IST, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) kodu LTBA olan Atatürk Havalimanı, 2014 yılı havalimanı istatistiklerine göre toplam yolcu trafiği bakımından Türkiye’nin birinci, dünyanın ise en yoğun yolcu trafiğinin olduğu 13. havalimanı unvanına sahip.


Avrupa’nın en önemli transit yolcu geçişinin yaşandığı havalimanlarından biri olan Atatürk Havalimanı’nda her gün ortalama 1,100 uçak havalanıyor. Meydana iniş yapan ve meydandan havalanan uçak sayısı, 14 Mayıs 2015 tarihinde 1375 ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu istatistik her 62,83 saniyede bir uçak iniş ya da kalkışı anlamına geliyordu.


İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Nereye Uçabilirim

Türk Havayolları’nın (THY) en önemli aktarma merkezi olan İstanbul Atatürk Havalimanı, THY’nin yurtdışında uçtuğu tüm destinasyonlara direkt bağlantı imkanı sağlıyor. Bu avantajı ile dünyanın farklı birçok noktasından insanı aktarma yapmak üzere İstanbul’da buluşturan THY, Atatürk Havalimanı’nın yolcu sayısı rekoru kırmasında en etkili faktörlerden biri.


Yurtiçinde Adana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Antakya, Antalya, Batman, Bingöl, Bodrum, Denizli Çardak, Diyarbakır, Edremit Körfez, Elâzığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gazipaşa, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Merzifon, Muş, Nevşehir, Ordu-Giresun, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Trabzon, Uşak ve Van’a Atatürk Havalimanı’ndan uçak bileti bulmak mümkün.


Türk Havayolları’nın yanı sıra Pegasus Havayolları, Onur Air, Atlas Global ve çok sayıda uluslararası hava yolu şirketi Atatürk Havalimanı’ndan uçuş gerçekleştiriyor.


Atatürk Havalimanı’na Nasıl Gidilir


Türkiye’nin ve İstanbul’un en eski havalimanı Atatürk Havalimanı, ulaşım açısından oldukça avantajlı konumda. Atatürk Havalimanı, İstanbul’un kalbi Taksim’e 22 km, Mecidiyeköy'e 19 km, Kadıköy'e 34 km, Edirne’ye 231 km, Tekirdağ’a 128 km, Kocaeli’ne ise 122 km uzaklıkta.


Havalimanına ulaşım Taksim ve Yenikapı İDO’dan karşılıklı sefer yapan HAVATAŞ otobüsleri, Yenikapı-Havalimanı hafif metro hattı, metrobüs (Merter ya da Zeytinburnu istasyonunda aktarma yapmak gerekiyor) ve taksilerle sağlanıyor.


Atatürk Havalimanı araç kiralama seçeneği hem zaman tasarrufu yapmak hem de planlı ve konforlu bir seyahat gerçekleştirmek için tercih edilebilecek alternatifler arasında. Özellikle şehirlerarası bağlantı için araç kiralama havalimanında araç teslim alma ve bırakma opsiyonu ile en uygun seçenek.


Haftanın 7 günü Türkiye ve dünyanın birçok noktasından düzenlenen sefer ve ekonomik uçak bileti avantajları ile önemli bir bağlantı merkezi olan İstanbul Atatürk Havalimanı, yalnızca ülkemizin değil dünyanın da sayılı havalimanlarından biri. İstanbul ile birlikte Trakya, Güney ve Doğu Marmara şehirlerini de dünyaya bağlayan havalimanı günün her saati yolcu trafiği açısından hareketli.
Otorento Ekip
İşleminiz Yapılıyor...