Atatürk Havalimanı Araç Kiralama - %30 Ucuz Araba Kiralama Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Atatürk Havalimanı Araç Kiralama - %30 Ucuz Araba Kiralama Bilgileri

Atatürk Havalimanı oldukça yoğun bir havalimanı olup, Türkiye'nin en fazla yolcu sayısına sahip havalimanıdır. 18 Ağustos 2017'de aynı gün içinde 1488 uçağın iniş ve kalkış yaptığı havalimanı Türkiye'nin bu alandaki rekorunu elinde bulundurmaktadır. Hem iç hatlar hem de dış hatlar terminalleri bulunur. Yakınlarında İstanbul'un en güzide semtlerinden Yeşilköy, Yeşilyurt ve Florya bulunur. Bu semtler İstanbul'un en eski ve güzelliği fazla bozulmamış semtleridir.  


Atatürk Havalimanı araç kiralama talebinin en yoğun yaşandığı havalimanlarımızdan biridir. Yolcu sayısının fazla olması ve İstanbul'a gelen çok sayıda yabancı turistin de tercihi olmasından dolayı araç kiralama rezervasyonunun önceden yapılmasını ucuz fiyat avantajının yakalanabilmesi açısından önemlidir. Genellikle son güne bırakılan araba kiralama rezervasyonlarında ucuz fiyatların yükselmesi söz konusu olabiliyor ve araç bulunamaması gibi durumlarla dahi karşılaşılabiliyor.  


1900'lerde hava ulaşımının başladığı yer olan İstanbul Atatürk Havalimanı, 1953 yılından bu yana uluslararası hava trafiğine açık. 1985’e kadar kurulduğu semtin adını taşıyan ve Yeşilköy ismiyle anılan havalimanı, 1985’te yapılan düzenlemeyle o yıldan itibaren Türkiye'nin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadını taşıyor.


Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) kodu IST, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) kodu LTBA olan Atatürk Havalimanı, 2015 yılı havalimanı istatistiki bilgilerine göre toplam 62 milyon yolcu trafiği ile Türkiye’nin birinci, dünyanın ise en fazla yolcu trafiğinin olduğu 11. havalimanı unvanına sahiptir. Bu yoğunlukla Avrupa ve Almanya'nın en önemli havalimanlarından Frankfurt Havalimanının 61 milyonluk yolcu trafiğini geçmiş durumdadır. Amerika'nın en önemli havalimanlarından Dallas Havalimanının 64 milyonluk yolcu trafiğinin hemen arkasına yerleşmiş durumdadır.


Avrupa’nın en önemli transit yolcu geçişinin yaşandığı havalimanlarından biri olan Atatürk Havalimanı’nda her gün ortalama 1,100 uçak havalanıyor. Meydana iniş yapan ve meydandan havalanan uçak sayısı, 18 Ağustos 2017 tarihinde 1488 ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu istatistik her 1 dakikadan daha az sürede bir uçak iniş ya da kalkışı anlamına gelmektedir.


İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Nereye Uçabilirim

Türk Havayolları’nın (THY) en önemli aktarma merkezi olan İstanbul Atatürk Havalimanı, THY’nin yurtdışında uçtuğu tüm destinasyonlara direkt bağlantı imkanı sağlıyor. Bu avantajı ile dünyanın farklı birçok noktasından insanı aktarma yapmak üzere İstanbul’da buluşturan THY, Atatürk Havalimanı’nın yolcu sayısı rekoru kırmasında en etkili faktörlerden biri.


Yurtiçinde Adana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Antakya, Antalya, Batman, Bingöl, Bodrum, Denizli Çardak, Diyarbakır, Edremit Körfez, Elâzığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gazipaşa, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Merzifon, Muş, Nevşehir, Ordu-Giresun, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Trabzon, Uşak ve Van’a Atatürk Havalimanı’ndan uçak bileti bulmak mümkün.


Yurtdışında ise Dünya'nın en önemli kentleri olan Paris, Londra, Amsterdam, New York, Frankfurt gibi kentlere onlarca sayıda sefer bulmak mümkün. 


Türk Havayolları’nın yanı sıra Pegasus Havayolları, Onur Air, Atlas Global ve çok sayıda uluslararası hava yolu şirketi Atatürk Havalimanı’ndan uçuş gerçekleştiriyor.


Atatürk Havalimanı’na Nasıl Gidilir


Türkiye’nin ve İstanbul’un en eski havalimanı Atatürk Havalimanı, ulaşım açısından oldukça avantajlı konumda. Atatürk Havalimanı, İstanbul’un kalbi Taksim’e 22 km, Mecidiyeköy'e 19 km, Kadıköy'e 34 km, Edirne’ye 231 km, Tekirdağ’a 128 km, Kocaeli’ne ise 122 km uzaklıkta.


Havalimanına ulaşım Taksim ve Yenikapı İDO’dan karşılıklı sefer yapan HAVATAŞ otobüsleri, Yenikapı-Havalimanı hafif metro hattı, metrobüs (Merter ya da Zeytinburnu istasyonunda aktarma yapmak gerekiyor) ve taksilerle sağlanıyor.


Atatürk Havalimanı araç kiralama seçeneği hem zaman tasarrufu yapmak hem de planlı ve konforlu bir seyahat gerçekleştirmek için tercih edilebilecek en iyi alternatifler arasında. Özellikle şehirlerarası bağlantı için araç kiralama havalimanında araç teslim alma ve bırakma opsiyonu ile en uygun seçenek olarak göze çarpıyor.


Haftanın 7 günü Türkiye ve dünyanın birçok noktasından düzenlenen sefer ve ekonomik uçak bileti avantajları ile önemli bir bağlantı merkezi olan İstanbul Atatürk Havalimanı, yalnızca ülkemizin değil dünyanın da sayılı havalimanlarından biri. İstanbul ile birlikte Trakya, Güney ve Doğu Marmara şehirlerini de dünyaya bağlayan havalimanı günün her saati yolcu trafiği açısından hareketli.


Atatürk Havalimanından yapılacak araç kiralama işleminin en az bir hafta öncesinden yapılması gerekiyor. Aksi durumda hem fiyatların yükselmesi, hem de araç bulunamaması söz konusu olabiliyor. Araçsız kalmamak veya havalimanındaki yüksek fiyatlarla son dakika araçlarına talip olmak zorunda kalmamak için uçuşunuzun belli olmasıyla beraber online araç kiralamanızı öneriyoruz. 


Otorento istatistiklerine göre Atatürk Havalimanında araç kiralamak için en ucuz ay Kasım ve en pahalı ay Ağustos. Özellikle bayram veya uzun tatil dönemlerinde fiyatlar hızlı yükseiyor. Kış döneminde ise oldukça uygun fiyatlarla araç bulabilmek mümkün hale geliyor.  
Otorento Ekip
İşleminiz Yapılıyor...