Atatürk Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Kiralık Araba Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Atatürk Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Kiralık Araba Bilgileri

Türkiye’nin en büyük şehri, mega kentimiz İstanbul’da yer alan eski adıyla Yeşilköy Havalimanı, günümüzde tüm Dünyada bilinen ismiyle Atatürk Havalimanı, sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın ve Dünya’nın da en kalabalık havalimanlarından biridir. Yıllardır hizmet verdiği yolcu sayılarına göre Türkiye’deki en yoğun havalimanı olan Atatürk Havalimanı, Avrupa’nın da en kalabalık havalimanları listesinde ilk onda yer alır. Türkiye’de sivil havacılık ve bir yolcu için uçuş keyfi denildiğinde, bu serüvenlerin başlangıç noktası sayılabilir. 

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan hem iç hat hem de dış hat yönünde sayısız sefer gerçekleştirilir. Gökçeada Havalimanı hariç Türkiye’nin tüm havalimanlarına en çok tarifeli sefer gerçekleştirilen merkezi olma özelliğindeki Atatürk Havalimanı’nda İstanbul’a gelen ve giden tüm yolculara yer hizmetleri sağlanmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı araç kiralama teklifleri içinde de sayısız alternatifle en iyi fiyat ve en iyi performans dengesini sağlamak için Otorento, misafirlerine hizmet sunmakta.

15 Milyona yaklaşan nüfusun gerek kendi ulaşım ihtiyaçları, gerekse Avrupa’nın, Kafkasların ve Ortadoğu’nun birçok önemli merkezine 4 saatten kısa ulaşım süresiyle Türkiye’nin çevresindeki ülkelerin transit yolcularına hizmet veren AHL, aynı zamanda bir Dünya markası olan Türk Hava Yolları’nın merkezi olması sebebiyle de Dünya’nın sayısız havalimanına uçuş hizmeti sağlayarak bir transit cazibe merkezi özelliğine de sahip bulunmakta. 

Her sene milyonlarca yolcu iç hat ve dış hat için Atatürk Havalimanı’nı tercih etmekte, özellikle İstanbul içi ihtiyaçları karşılamak içinde uçaktan iner inmez, havalimanı kapısında kara yolu ulaşımı için Atatürk Havalimanı oto kiralama noktalarından faydalanmakta. 

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan nereye uçulur?

Tarifeli seferlerle; Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Trabzon, Samsun, Ordu-Giresun, Diyarbakır, Kayseri, Erzurum, Van, Erzincan, Malatya, Hatay Antakya, Bodrum, Dalaman, Alanya Gazipaşa, Denizli, Kütahya, Siirt, Şırnak, Hakkari, Batum aracılığıyla Artvin, Kars, Mardin, Nevşehir, Gaziantep, Konya, Şanlıurfa, Denizli, Iğdır, Isparta, Muş, Sino havalimanlarına karşılıklı ve düzenli, sayısız sefer mevcuttur.

Yine tarifeli seferlerle Avrupa’nın bütün önemli başkentlerine, Orda Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkelerinin önemli kentlerine, Asya ülkelerinin önemli merkezlerine, Slav coğrafyası, Güney Amerika, ABD ve Kuzey Amerika ve Avustralya’ya direkt seferler yer almaktadır. Aktarmalı olarak Dünya’nın tüm havalimanlarına uçak bulma imkanı bulunur.

Berlin, Amsterdam, Atina, Paris, Londra, Roma, Milano, KKTC Ercan, Moskova, Beyrut, Kiev, New York, Doha, Bangkok, Mekke, Washington, Monako İstanbul’dan en sık tercih edilen birkaç yurt dışı destinasyonu olarak sıralanabilir. 

Atatürk Havalimanı Şehir Merkezi Ulaşım

Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul il merkezine ulaşmak için en yaygın ve kolay yöntem Havalimanı Metro hattıdır. Büyüyen İstanbul ile birlikte nispeten şehir içinde sayılabilecek Yeşilköy’den, Aksaray Yenikapı bağlantılı olarak Avrupa yakasının merkezi noktalarına metro ile kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca İETT’nin komşu İstanbul Dünya Ticaret Merkezi ve Fuar Merkezi’ni de kapsayan otobüs seferleri de toplu taşıma için bir alternatiftir. Atatürk Havalimanı kiralık araba hizmetlerinden faydalanarak şehrin her yerine ve şehir dışına hususi araç konforuyla da seyahat edilebilir. Ayrıca Havataş isimli yer hizmetleri de İETT tarafından ücretli shutle servisi mantığıyla AHL şehir içi ulaşımını sağlamakta. 

Atatürk Havalimanı Yolcu ve Yer Hizmetleri

Yaşayan bir kasaba olan AHL’de; ülkemizde hizmet veren yerel havayolu şirketlerinin tümüyle birlikte Avrupa, Orta Doğu ve Dünya’da hizmet veren uluslararası şirketlerin birçoğunun yolcu ofisleri, bilet satış bayileri yer alır. Türk Hava Yolları, Atlas Global, Onur Air Hava Yolları, Pegasus Airlines, Anadolu Jet ve Sun Express’e ek olarak birçok yabancı hava yolu şirketinin de irtibat büroları yer alır. 

AHL Dış hat terminalinin hem gidiş hem de geliş katlarında İstanbul duty free -Gümrük vergisiz satış- mağazaları yer almaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sayısız restoran ve cafeye ek olarak, çay kahve noktaları, publar, Lounge’lar, bankalar ve ATM’ler, alışveriş noktaları, GSM operatörlerinin mağazaları, döviz büroları, market, gazete bayileri, eczaneler, sağlık merkezi, ofisler gibi işletmeler, havalimanındaki yaşam için temel yolcu ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 

Havataş durağı, metro istasyonu, şehir içi otobüs durakları, ticari taksi bekleme noktaları ve İstanbul Atatürk Havalimanı rent a car şirketlerinin araç teslim noktaları yer almaktadır. Geniş, katlı otoparkları da olan Atatürk Havalimanı’nda turizm acenteleri, otel bankoları ve turistik ihtiyaçlara yönelik işletmeler de bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanında Kiralama Yapmak İçin Seçenekler

Türkiye’de havalimanı araba kiralama hizmeti veren ulusal çaptaki tüm şirketlerin seçeneklerinin yer aldığı AHL’de, Otorento da sayısız kaynaktan aldığı sonuçlarla, tüketiciye bol alternatifi kıyaslamalı olarak sunmaktadır. Seçilen aracın teslim alınması için AHL dışında, İstanbul içinde Sabiha Gökçen Havalimanı, Sirkeci Tren garı, Esenler Otogarı, Harem Otogarı gibi toplu ulaşım merkezleri ve Taksim, Beşiktaş, Kadıköy, Üsküdar, Levent, Maslak, Yenikapı, Aksaray, Sarıyer, Bostancı gibi de onlarca ilçenin merkezi noktaları tercih edilebilir. En uygun araç kiralama fiyatları için talep edilen tarih aralığını belirlemeniz yeterli. 

Atatürk Havalimanı Yolcu Sayıları

Her geçen gün artan talebe hizmet verilen AHL’de yolcu ve ticari uçak kapasitesine göre son beş yılki -yuvarlanmış- yolcu sayıları şu şekildedir;

2016 iç hat 19.1 ; dış hat 41,0; Toplam yolcu sayısı: 60,1 Milyon
2015 iç hat 19,3 ; dış hat 42,0; Toplam 61,3 Milyon yolcu
2014 iç hat 18,7 ; dış hat 38,2; Toplam 56,9 Milyon kişi
2013 iç hat 17,2 ; dış hat 34,1; Toplam 51,3 Milyon yolcu
2012 iç hat 15,3 ; dış hat 29,7; toplam yolcu sayısı 45 milyon.

2012'den önceki beş senelik sayılar incelenirse; İstanbul Atatürk havalimanı toplam yolcu sayısının (Dış ve iç hat birlikte) 2011’de 37,5 milyon; 2010’da 32,1 milyon; 2009’da 29,8 milyon, 2008’de 28,6 milyon, 2007’de 23,2 Milyon olarak tamamlanmıştır. 

Türkiye’nin en yoğun havalimanı olan AHL, 2015 yılında 61,3 Milyonla rekor yolcu sayısına ulaşmıştır. 

İstanbul Atatürk Havalimanı Kiralık Araç Fiyatları

Dönemsel talebe bağlı olarak İstanbul Atatürk Havalimanı rent a car hizmetlerinin fiyatları da değişiklik göstermekte. Otorento, tercihlerinize ve otomobil özelliklerine bağlı olarak Atatürk Havalimanı’nda kiralık araç fiyatlarını birçok partnerinin veritabanından canlı olarak kıyaslayarak, en uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesiyle misafirlerine sunmakta.