Otorento icon

Ana Sayfa

>

Araç Kiralamak

>

Arabayla Seyahatte Hayat Kurtaran Öneriler

Araç Kiralamak

Arabayla Seyahatte Hayat Kurtaran Öneriler

A. Buğra Tokmakoğlu 23 Ağustos 2021 1774

Arabayla Seyahatte Hayat Kurtaran Öneriler

Tatil, iş ya da kısa süreli yolculuk; sebebi ne olursa olsun arabayla seyahat etmek büyük rahatlık sağlıyor. Araçla seyahat ederken basit birkaç öneriyi uygulamak, yaşanabilecek aksilikleri engellemek için yeterli.

Zamandan tasarruf ederek, daha keyifli bir yolculuk gerçekleştirmek sanıldığından daha kolay. Bunun için, kendi arabanızla ya da kiralık araçla seyahatte hayat kurtaran önerilere göz gezdirmeden yola çıkmayın.

Arabayla Yolculukta Hayat Kurtaran Öneriler

1. Kalacağınız gün kadar kıyafet alın

Yolculuklarda insanı en çok zorlayan bölümlerden biri kıyafet seçimi ve valiz toplama aşaması olarak biliniyor. Hazırlıklarınızı yaparken seyahatinizin toplam süresine göre planlama yapın. Kalacağınız her gün için en fazla 1 takım kıyafet almanız, gereksiz şeylerden kurtulmanız için yolculuğun en başında iyi bir adım olacak.

2. Araç kiralamada ihtiyacınızı belirleyin

Özellikle uzun yolculuklarda daha sık tercih edilen araç kiralama seçeneğinde birçok kişi seyahate uçak yolculuğu ile başlayıp, havalimanında araç kiralıyor. Araç kiralarken yolculuğun tamamı düşünerek; aracın motor hacminden yakıt çeşidine, bagaj kapasitesinden vites türüne kadar ihtiyaca göre hareket edilmesi gerekiyor.

3. En sevdiğiniz CD’leri yanınıza alın 

Arabayla yolculuklarda sıkılmayı engellemek ve daha keyifli zaman geçirmek için sevdiğiniz şarkıların CD’lerini yanınıza almanız yüzünüzü gülümsetir. Hazırlık için fazladan zamanı olanların kendi playlistlerini oluşturması, MP3 çalar ya da ipod’larının bağlantı kablolarını yanlarında taşımaları da öneriler arasında.

4. Kıyafet seçimi eziyete dönüşmesin

Araç kullanırken mümkün olan en rahat kıyafeti giymek gerekiyor. Çok şık bir ayakkabı, dar bir pantolon ya da gece kıyafetiyle araç kullanmak belli bir süre sonra eziyete dönüşebilir. Bu yüzden yolculuğun tamamını düşünerek, baştan önlem almakta fayda var. Rahat bir ayakkabı, eşofman altı ve pamuklu kıyafetler ile güneş gözlüğü olmazsa olmazlardan.

5. Benzin göstergesine dikkat edin

Sakin, rahat bir kafayla, stresten uzak bir yolculuk için kullandığınız aracı iyi tanımanız gerekiyor. Kendi aracınız ya da kiralık aracınızın temel göstergelerinin ne anlama geldiğini bilmek, yeterli benzini olup olmadığını kontrol etmek, sonradan yaşanabilecek aksilikleri önlüyor. Bazı güzergâhlarda benzin istasyonu sayısının yetersiz olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

6. Atıştırmalıklar hayat kurtarır

Can sıkıntısıyla başa çıkmak, düşen kan şekerini dengelemek ve yemek yiyecek yer bulamama ihtimaline karşı küçük bir abur cubur paketi hayat kurtarıcı olabiliyor. Abur cubur paketinin içerisine meyve, kuruyemiş çeşitleri, kraker, kek ve meyve suyu gibi kolay tüketebilecek yiyecek ve içecekler konulabilir.

7. Yanınıza yol arkadaşı alın

Araçla uzun süreli yalnız yolculuklar sıkıcı olduğu kadar risk de taşıyabiliyor. Özellikle yorgun olduğunuz anlarda yaşanabilecek uyuklamalar, tehlike yaratıyor. Araçla yolculuklarda yanınıza alacağınız yol arkadaşı uyumanızı engellemeye yardımcı olurken; müzik seçimi ve atıştırmalıkların organizasyonu gibi konularda da destek görevinde bulunuyor.

8. Rotaya önceden bakın

Araçla seyahat edeceğiniz rotaya önceden göz gezdirmek, rotadaki doğal güzellikler ve gezilecek yerleri işaretlemek, seyahatin daha da keyifli olması için iyi bir seçenek. Dümdüz giden bir yolda sürekli araç kullanmak yerine, ara sıra küçük molalar verilerek ziyaret edilecek yerler, hem rahatlamanızı hem de dinlenmenizi sağlamaya yardımcı oluyor.

9. Yedek batarya taşıyın

Elektronik araçlar gündelik hayatta hepimizin gözü kulağı haline geldi. Özellikle uzun süreli yolculuklarda şarj sorunu yaşamamak için yedek batarya ya da powerbank taşıyarak şarj sorununu engellemek mümkün. Mola verilen noktalarda şarj ihtiyacı olan cihazları şarj etmek de diğer öneriler arasında.

10. Küçük şeyleri dert etmeyin

Yolculuklarda akıldan çıkarılmaması gereken en önemli önerilerden biri küçük şeyleri dert etmemek. Her şeyin mükemmel gittiği, hiçbir sorunun yaşanmadığı bir dünya ne yazık ki mümkün değil. Bu yüzden yolculuk öncesinde alacağınız tüm önlemlere rağmen, küçük aksilikler yaşanması çok doğal. Küçük şeyleri dert etmeyin ve keyifle yolculuğunuza devam edin.

Kendi aracınızla ya da kiralık araçla seyahat etmenin en güzel yanlarından biri istediğiniz saatte yola çıkıp, istediğiniz noktada mola vermek. Bir yerden bir yere gitmeyi keyifli hale dönüştüren bu özgürlük hissini doyasıya yaşamak için basit önerilere kulak vermek gerekiyor.

İlgili Makaleler
Otorento icon

Fahrettin Kerim Gökay Cad. Pembe Köşk Apt. No:246/5 A Blok Göztepe / İstanbul

info@otorento.com.tr

444 30 09

Bir Araç Kirala

Güvenilir ve Şeffaf


Bütün hakları saklıdır. Otorento 2023.Otorento Turizm ve Organizasyon Ltd. Şti

Sosyal Medyada biz :


Bütün hakları saklıdır. Otorento 2023.Otorento Turizm ve Organizasyon Ltd. Şti

Otorento icon

Fahrettin Kerim Gökay Cad. Pembe Köşk Apt. No:246/5 A Blok Göztepe / İstanbul

info@otorento.com.tr

444 30 09

Abone Ol

Kampanya ve fırsatlardan ilk siz haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.

Bütün hakları saklıdır. Otorento 2023.Otorento Turizm ve Organizasyon Ltd. Şti

Sosyal Medyada biz :

Sosyal Medyada biz :


Bütün hakları saklıdır. Otorento 2023.Otorento Turizm ve Organizasyon Ltd. Şti