Bodrum Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Bodrum Kiralık Araba Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Lokasyonun Özet Bilgileri

En Düşük Fiyat:

Müsait Araç Adedi:

En Ucuz Araç Modeli:

Bodrum Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Bodrum Kiralık Araba Bilgileri

Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum Yarımadası ve çevresine hizmet veren Milas Bodrum Havalimanı, özellikle yaz döneminde artan yolcu trafiği ile yurtiçi ve yurtdışı bağlantısı sağlıyor.

Bodrum Havalimanı araç kiralama konusunda özellikle yaz döneminde yüksek bir taleple karşılaşıyor. Bodrum nüfusunun yaz döneminde oluşan önemli artışı aynı şekilde araç kiralama talebine yansıyor. Bu nedenle ucuz araba kiralama için mutlaka erken rezerasyon yapılması gerekiyor. Geç kalındığında ucuz kiralık araç fiyatı yerine daha yüksek fiyatlarla araç bulunabilmesi yanında, araç kalmaması da söz konusu olabiliyor. Bodrum için özellikle haftasonu araç kiralamak isteyenlerin en az bir iki ay öncesinden rezervasyon yapmalarında fayda var. Araç kiralama kış dönemi fiyatları ile yaz dönemi fiyatları arasında da ciddi farklar oluşabiliyor. 

1990’ların başından itibaren bölgede artan turistik talep ve hava yolunu kullanan ziyaretçi sayısı ile birlikte yenilenmesi gündeme gelen Milas Bodrum Havalimanı İç Hatlar Terminali 1998, Dış Hatlar Terminali ise 2012 yılından bu yana hizmet veriyor.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) kodu BJV, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) kodu LTFE olan Milas Bodrum Havalimanı, Muğla’nın Milas ve Bodrum ilçeleri arasında konumlanıyor.

Adını sınırları içerisinde olduğu iki ilçeden alan Milas Bodrum Havalimanı, bölge turizminin can damarı. İlkbahar aylarında başlayan ve yaz döneminde en yüksek seviyeye ulaşan tatil dönemi boyunca özellikle Avrupa bağlantılı uçak seferlerinin gerçekleştirildiği havalimanı ülkemize yabancı turist girişinin en çok olduğu kapılardan biri.

Milas Bodrum Havalimanı’ndan Nereye Uçabilirim

Türkiye’nin farklı şehirlerinden direkt uçuş seçeneğinin bulunduğu Milas Bodrum Havalimanı’na İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya ve Adana’dan ulaşmak mümkün. Dönemsel olarak artış gösteren bağlantı noktalarının yanı sıra aktarmalı uçuşlar da kullanılabiliyor. Ayrıca başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Orta Doğu ve Asya’dan da direkt uçuşlar gerçekleştiriliyor.

THY, Anadolu Jet, Atlas Global, Pegasus Havayolları Türkiye’den uçuş gerçekleştiren hava yolu şirketleri arasında. Bodrum uçak bileti seçeneklerine göz atmakta fayda var. 

Milas Bodrum Havalimanı’na Nasıl Gidilir

Bodrum Yarımadası ve çevresindeki turizm merkezleri için hayati önem taşıyan Milas Bodrum Havalimanı, başta Bodrum olmak üzere Didim, Kuşadası, Söke, Akyaka, Yatağan, Akbük gibi tatil beldelerine ulaşım için de kullanılıyor. Havalimanı yalnızca Bodrum’da değil, bölgede yaşayan herkesin dünyaya bağlandığı bir kapı görevinde. Havalimanı Bodrum'a 32 km, Milas'a 12 km, Muğla'ya 76 km ve Didim'e 82 km mesafede bulunuyor.

Milas Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum ve Didim’e HAVAŞ otobüsleri ve taksi seçeneklerini kullanarak gitmek mümkün. Bu otobüsler uçuş tarifesine göre esneklik gösteriyor. Bodrum şehir merkezi ya da Bodrum çevresindeki tüm merkezlere havalimanından ulaşmanın en kolay ve sorunsuz yolu Bodrum Havalimanı araç kiralama seçeneği. Havalimanından alınan aracın dönüşte havalimanına bırakılıyor olması, zahmetsiz, konforlu ve rahat bir yolculuk sağlıyor.

Ege Denizi’nin en güzel kıyılarına sahip olan Bodrum Yarımadası, Turgutreis, Göltürkbükü, Yalıkavak, Torba, Gümüşlük, Akyarlar gibi her biri birer marka olan, önemli tatil beldeleri, çok sayıda arkeolojik ve kültürel alan ile gezilip görülecek etkileyici yerlere sahip. Bodrum ayrıca, Dilek Yarımadası Milli Parkı, Didim, Kuşadası, Söke gibi bölgenin en çok ziyaret edilen yerlerine de ideal uzaklıkta. Keyifli bir seyahat rotası olan Bodrum ve çevresini keşfetmek, yeni rotalar ve yolları belirlemek için Bodrum Havalimanı araba kiralama seçeneği en uygun ve hesaplı yöntemlerden biri.