Dalaman Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Kiralık Araba Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Lokasyonun Özet Bilgileri

En Düşük Fiyat:

Müsait Araç Adedi:

En Ucuz Araç Modeli:

Dalaman Havalimanı Araç Kiralama, Ucuz Kiralık Araba Bilgileri

Türk turizminin en hareketli bölgelerinden biri olan Dalaman ve çevresine hizmet veren Dalaman Havalimanı, Muğla ili sınırlarındaki iki uluslararası havalimanından biri. 1981 yılında faaliyete geçen Dalaman Havalimanı, özellikle yaz döneminde Türkiye’ye giriş yapan yabancı turistlerin tercih ettiği bir nokta.

Dalaman Havalimanı özellikle İngiliz turistlerin yaz dönemindeki araç kiralama taleplerini dahi karşılamakta zorlanıyor. Dalaman, Fethiye, Kaş ve Marmaris bölgelerine ulaşım için araba kiralamak en makul seçeneklerden biri olduğu için ve yaz döneminde artan turistlerin de talepleri dikkate alındığında önceden araba kiralama rezervasyonu yapmanın önemi ortaya çıkıyor. Dalaman Havalimanında araç kiralama işleminizi mutlaka çok önceden yapıp ucuz araç kiralama fırsatlarından yararlanmak gerekiyor. Aksi durumda, son gün araba kiralamak istendiğinde, hem fiyatlar çok yükseliyor hem de kiralık araba bulmak güçleşiyor. Bayram döneminde araba bulmak ise en 3 ay öncesinde rezervasyon yapmakla mümkün olabiliyor. 

Günün 24 saati açık tutulan havalimanı askeri ve sivil olmak üzere iki ayrı bölümden oluşuyor. Havalimanının güney ucunda bulunan askeri üs Balıkesir 9. Ana Jet Üs Komutanlığının bir parçası olarak görev yapıyor.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) kodu DLM, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (ICAO) kodu LTBS olan Dalaman Havalimanı, Dalaman ilçe merkezine 6 km uzaklıkta.

Toplam 9 milyon 343 bin metrekarelik alanda kurulu olan havalimanında 21,588 metrekare iç hat, 95 bin metrekarelik dış hat terminali yer alıyor. 21 uçak kapasiteli apron ve 3000 x 45 ölçülerindeki pist hava trafiğine hizmet veriyor.

2006 yılında faaliyete geçen yeni dış hatlar terminali ile 950 araç kapasiteli otopark, CIP ve VIP salonları da hizmete alınmış durumda. Yıllık 10 milyon yolcuyu ağırlayabilecek düzeyde bir kapasiteye sahip olan Dalaman Havalimanı’nda, 8 yolcu köprüsü, 60 check-in kontuarı, 44 pasaport kontuarı bulunuyor.

Dalaman Havalimanı Rent a Car Ofisleri

Dalaman Havalimanının içinde aşağıdaki firmaların ofisleri bulunmaktadır. 

AVIS RENT A CAR

tel:+90 252 792 51 18

E-Mail          :     dlm-dishat@avis.com.tr

Web Adresi  :     www.avis.com.tr

BUDGET RENT A CAR

Tel:+90 252 792 51 50

E-Mail          :     dalamanhavalimani@budget.com.tr

Web Adresi  :     www.budget.com.tr

 

 
Dalaman Havalimanı’ndan Nereye Uçarım


İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa, Adana Şakirpaşa ve İzmir Adnan Menderes havalimanlarından direkt uçak seferlerinin bulunduğu Dalaman Havalimanı, yurtdışı uçuş ağı ile de ülkemizin önde gelen bağlantı noktalarından.

Özellikle yüksek sezonda artış gösteren dış hat bağlantıları charter seferlerinin de eklenmesiyle dünyanın farklı birçok noktası ile bağlantı sağlıyor. Yurtdışı sefer gerçekleştirilen destinasyonlar arasında Londra, Amsterdam, Berlin, Düsseldorf, Stuttgart, Viyana, Bakü, Helsinki, Köln, Frankfurt, Manchester sayılabilir.

Türk Hava Yolları, Atlas Global, SunExpress, Pegasus Hava Yolları ve Anadolujet Dalaman Havalimanı’ndan uçuşu bulunan hava yolu şirketleri.


Dalaman Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres  : Dalaman, Muğla
tel+90 252 281 13 48
E-Posta: infodalaman@dhmi.gov.tr 

 

Dalaman Havalimanı’na Nasıl Gidilir

Dalaman şehir merkezine 6 km mesafedeki Dalaman Havalimanı, terminali önünde 24 saat taksi bulunuyor. Marmaris ve Fethiye bağlantısı sağlayan HAVAŞ otobüsleri ve özel araçlarla havalimanına gelmek mümkün.

Dalaman çevresi turizm açısından oldukça şanslı bir bölge. Fethiye Marmaris, Göcek, Dalyan, Ortaca, Köyceğiz, Akyaka, Kaş, Ölüdeniz, Yanıklar gibi popüler tatil destinasyonları, Antik Likya Yolu ve birçok tarihi ören yeri ve arkeolojik alana Dalaman Havalimanı’ndan ulaşılabiliyor. Her biri başlı başına birer marka olan bu yerleri keşfetmek için en iyi seçenek Dalaman Havalimanı araç kiralama. Havalimanından teslim alınan araçla bölgede çizilecek rotayı tamamlamak, seyahat bitiminde ise aracı havalimanına teslim etmek zaman tasarrufu sağlamanın yanında, pratik bir seçenek.

Dalaman Havalimanı’ndan Ölüdeniz 62 km, Göcek 24 km, Fethiye 50 km ve Marmaris 89 km, Dalyan ise 30 km uzaklıkta. Doğal güzellikleri, yemyeşil çam ormanları, mükemmel plajları, etkileyici antik kentleri ve birbirinden güzel konaklama seçenekleri ile Dalaman ve çevresi tatil ve keşfetmek için ideal.