Eyüp Araç Kiralama, Ucuz Eyüp Kiralık Araba Fiyatları Fiyatlarını Karşılaştır

 
 
Aramayı Değiştir

Lokasyonun Özet Bilgileri

En Düşük Fiyat:

Müsait Araç Adedi:

En Ucuz Araç Modeli:

Eyüp Araç Kiralama, Ucuz Eyüp Kiralık Araba Fiyatları Bilgileri

Eyüp denince akla ilk Eyüp Sultan Hazretlerinin türbesi gelir. Hz. Muhammed’in bayraktarı Eyüp Sultan Hazretlerinin türbesinin yakınında yaşamak Eyüp halkı için bir şeref vesilesi olmuştur. Nasıl olmasın ki, Türkiye'nin dört bir yanından insanlar yılın her dönemi akın akın bu büyük zatın türbesine koşarlar.  Ramazanda ve Cuma günleri, Eyüp adeta manevi rüzgarların birbirine karıştığı açık hava ibadethanesi gibidir.


Türbenin olduğu yerde ulu çınar ağaçlarıyla süslenmiş Eyüp Sultan Camii bulunur. Camii Osmanlı mimarisi, turkuaz renkli halıları ve dev avizeleriyle bir şaheserdir. Caminin etrafı Osmanlı taş ustalarının işçiliklerindeki zerafeti görebileceğiniz mezarlıklarla çevrilmiştir. Mimarinin ve Eyüp’ü saran manevi havanın etkisinden olsa gerek, bir mezarlıkta girebileceğiniz hüzünlü duygular burada size uğramıyor.


Pierre Loti, Türk hayranı bir denizci ve yazar. Aşık olduğu altınboynuza yani Haliç’e tepeden bakan evi müze olarak hizmet veriyor ve hemen yanında güzel bir çayhane bulunur. Eyüp’te her sokak keşfedilmeyi bekleyen tarihi camiler ve türbelerle doludur. Hemen yakınındaki Fener semtinde ise büyüleyici kiliseler bulunur. 1600 yılından beri Fener, Rum Ortodoks Cemaatinin dini merkezi olmayı üstlenmiştir. Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi ve Stevi Stefan Bulgar Kilisesi, mutlaka görmeniz gereken mekanlardır. Fener sokakları iki üç katlı cumbalı evlerle doludur. Bu evler, fotoğraf sanatçıları için harika bir atmosfer oluşturur. Yüzyıllarca Rum cemaatinin yaşadığı semt olan Fener'de  görülmeye değer taş konaklar da mevcuttur.


Çok sayıda camii ve kiliseye ilaveten sinagog da barındıran eski bir semt Balat'ı da es geçmemek gerekir. Eyüp araç kiralama seçeneklerinin en bol olduğu Otorento'dan kiralayacağınız arabanızla bu semte de mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Balat'taki Surp Hreşdagebend Kilisesi,  Hristiyan ve Müslümanların bir araya gelip ibadet ettiği yeryüzündeki tek kilise olsa gerektir.


Kiralık arabanızla gerçekleştirdiğiniz Eyüp Sultan, Fener, Balat turunuz tarihi ve bugünü, bu dünyayı ve ahireti soluyacağınız sıra dışı bir yolculuk olacaktır.