Otorento icon

Ana Sayfa

>

Araç Kiralamak

>

Baharda Kiralık Araçla Kısa Geziler

Araç Kiralamak

Baharda Kiralık Araçla Kısa Geziler

Taflan Kandemir 25 Şubat 2018 3377

Baharda Kiralık Araçla Kısa Geziler

Kısa Süreli Araç Kiralayarak Bahar Tatilleri

Mart ayıyla beraber, Akdeniz, Güneydoğu ve güney Ege illerimizde bahar kendini göstermeye başlıyor. Dönemsel sürprizler Marmara ve Karadeniz bölgesinde de güneşli günler gösterse de, bu bölgeler için tam anlamıyla bahar için Nisan’ı beklemek gerekecek gibi.

Bir yandan doğanın uyanışını izlerken, yorucu geçen kış mevsimi ve tatillerle dolu olması umulan yaz mevsimi arasında ilk bahar küçük kaçamaklar için birebir bir sezon. Şehirden ve yoğun şehir hayatından kaçmak, hem yenilenmek ve tazelenmek için hem de doğanın yenilenişini izlemek için bulunmaz fırsat. Bunun için de basit bir planla, aklı ve zihni çok yormadan kısa keyifler yapılabilir. Ulaşım için en iyi tercih; konforu yüksek, maliyetleri düşük, sorumlulukları kısıtlı “kiralık araba” deneyimi.

Temel kısa süreli araçla tatil fikirleri şöyle sıralanabilir:

  • İstenirse Cuma – P.tesi arası 2 ya da 3 gece konaklamalı yakın mesafelere kaçamaklar,
  • İstenirse birkaç gün tatil ekleyerek 3-5 gece konaklamalı orta mesafe tatiller ya da kısa mesafede geniş bir yol hikayesi,
  • İstenirse uçakla başlayıp, civarları gezebileceğimiz uzun mesafedeki tatil/dinlence yerlerine ulaşım ve orada kısa gezilerle birkaç gün.

Öncelik Sade Ancak İyi Bir Planlama

İstanbul’da oturanlar için hem yakın hem zengin ilk seçenek Trakya bölgesi. Bu yöredeki sayısız turistik nokta veya dinlenme alanını gezmek içinse araba neredeyse olmazsa olmaz. Kiralık araçla tatil keyfi için de bu rota şahane fikir. Aynı şekilde Anadolu tarafına geçmek isteyenler için, Ağva – Şile ve Batı Karadeniz veya Bursa – Mudanya – Gölcük gezileri iyi birer alternatif rota.

İstanbul’da kiralık araç teklifleri için tıklayınız: İstanbul havalimanı araç kiralama

Ankara’da olanlar için de Orta Karadeniz, Çukurova Hatay – Adana – Mersin, İç Marmara Bursa,  Bolu civarları, Eskişehir-Konya hattında kültür gezileri, Kapadokya ve civarları akla yatkın kısa mesafeli tur rotaları olarak öne çıkıyor.

Ankara’da kiralık araç teklifleri için tıklayınız: Ankara havalimanı araç kiralama

İzmir’de ikamet edenlerin zaten bir ayağı bir şekilde civarlarda olabiliyor. Sayısız tatil beldesi özellikle yazın İzmirlilerin gözdesi olsa da, tüm Türkiye’nin yaz kalabalığı yerine baharda İzmir koylarını araçla süzüle süzüle gezmek paha biçilemez. Ayrıca İç Anadolu, Güney Trakya, Batı Akdeniz rotalarında da görülmeye değer bahar güzellikleri sayısız.

İzmir’de kiralık araç teklifleri için tıklayınız: İzmir havalimanı araç kiralama

Adana’da oturanlar için bahar bulunmaz nimet. Kışın yağmurlarından bunalanlara, yazın sıcakları öncesi mis gibi deniz keyfi hem Adana sahillerinde hem de Mersin sahil şeridinde. Yayla turizmi daha tam başlamamış olsa da, doğanın merhabası için Toroslar’da sayısız rota araçla birkaç saat mesafede. Ayrıca Kapadokya tarafı da yine araçla yapılacak seyahatler için güzel anlar hazırlayacaktır.

Adana’da kiralık araç teklifleri için tıklayınız: Adana havalimanı araç kiralama

Diğer illerde ikamet edenler için de yine komşu şehir, komşu bölge, tarihi ve doğal güzelliklerin bulunduğu ören yerleri, birbirine yakın olsa da toplu taşıma sıkıntıları çeken belirli aralıklardaki bölgeler, arabayla bahar gezileri planlamak için şahane fırsatlar doğuracaktır. Anadolu’nun eşsiz güzellikleri bahar aylarında en güzel hallerini alıyor.

Kısa Süreli Araç Kiralamanın Avantajları

Saymakla bitmeyecek bu avantajlar arasında ilki, bir otomobil sahibi olmak için gereken ciddi miktarda nakitin araca bağlanmaması olarak görülebilir. Ayrıca günlük ulaşım ihtiyaçlarını bir şekilde sağlıyorsanız, kısa süreli keyifler için rent a car hizmeti almak size güzel bir lüks sunar, üstelik oldukça uygun fiyatlara. Kısa süreli araba kiralaması yaptığınızda, kasko, zorunlu trafik sigortası, vergiler v.s. gibi birçok mali yükümlülük ve bakım, muayene, kontrol, tamirat gibi hem maddi hem zaman derdi olan yükümlülüklerden de kurtulmuş olursunuz. Üstelik, istediğiniz marka ve model araca binebilirsiniz. Otorento, tüm Türkiye’de il merkezlerinde ve havalimanlarında size en iyi fiyata kiralık araç sağlamak için çalışıyor.

İlgili Makaleler
Otorento icon

Fahrettin Kerim Gökay Cad. Pembe Köşk Apt. No:246/5 A Blok Göztepe / İstanbul

info@otorento.com.tr

444 30 09

Bir Araç Kirala

Güvenilir ve Şeffaf


Bütün hakları saklıdır. Otorento 2023.Otorento Turizm ve Organizasyon Ltd. Şti

Sosyal Medyada biz :


Bütün hakları saklıdır. Otorento 2023.Otorento Turizm ve Organizasyon Ltd. Şti

Otorento icon

Fahrettin Kerim Gökay Cad. Pembe Köşk Apt. No:246/5 A Blok Göztepe / İstanbul

info@otorento.com.tr

444 30 09

Abone Ol

Kampanya ve fırsatlardan ilk siz haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.

Bütün hakları saklıdır. Otorento 2023.Otorento Turizm ve Organizasyon Ltd. Şti

Sosyal Medyada biz :

Sosyal Medyada biz :


Bütün hakları saklıdır. Otorento 2023.Otorento Turizm ve Organizasyon Ltd. Şti