Otorento icon

Ana Sayfa

>

Araç Kiralamak

>

Havalimanı Araç Kiralama Konforu

Araç Kiralamak

Havalimanı Araç Kiralama Konforu

Taflan Kandemir 11 Aralık 2017 3331

Havalimanı Araç Kiralama Konforu

Uçaktan İnip, Özel Aracına Binme Keyfi

Dünya’da ve Türkiye’de şehirlerarası ve ülkeler arası en gelişmiş, en güvenli, en kolay ve hızlı ulaşım yöntemi olan hava yolu taşımacılığı bir yandan gelişirken, bir yandan da sivil havacılık koşullarının kolaylaşması ve artan rekabet sayesinde hava yolu ulaşımının ucuzlamasıyla hem bireyler hem de şirketler, eski dönemlere göre uçakla ulaşımı çok daha yaygın olarak tercih ediyor. Bunun sonucu olarak da hem iş gezilerinde hem de turistik amaçlı seyahatler ve aile ziyaretleri gibi kısa süreli turlarda, uzak şehirlere hususi araçla ya da kara yoluyla ulaşım yerine uçakla gitmek büyük avantaj sağlıyor.

Özellikle zaman açısından oldukça kârlı olan hava yolu taşımacılığında, yolcular uçakta sahip oldukları konforu, gittikleri yeni şehirde, kara yolu ulaşımında da taşımak için “rent a car” yapmayı tercih ettiriyor. Üstelik havalimanı şehir merkezi transferi derdinden de kurtulacak şekilde, direkt aprondan otoparka yürüyerek teslim alınan otomobille günlük ihtiyaçları karşılamak için havalimanı araç kiralama hizmeti büyük konfor sağlıyor.

Devir Değişiyor, İş Seyahatleri Yeniden Şekilleniyor

Yıllar önce şirket aracıyla yapılan şehirlerarası iş seyahatleri, günümüzde hem ekonomik olması hem de çalışan fiziki yorgunluğunu azaltması sebebiyle uçak + araba kiralama seçeneği ile değerlendiriliyor. Uçakla seyahate giden çalışanın motivasyon artışı ve bu uygulamanın şirket prestijine katkısı da 80’ler ya da 90’larla kıyaslandığında günümüz iş dünyası için kârlı bir atılım.

Kalkış havalimanına kendi araçlarıyla ya da toplu taşıma veya havalimanı servisleriyle ulaşan yolcular, varış havalimanında uçaktan indikten sonra havaalanı araç kiralama seçeneklerinden kendilerine uygun olanını tercih ederek; gerek iş seyahatleri içindeki günlük koşuşturmalarını gerekse turistik amaçlı keyif gezilerini, direkt havalimanında teslim aldıkları araçla, kendi otomobilini kullanıyorcasına keyifle gerçekleştirebiliyor. Üstelik bu sırada aracın kaskosu, bakımı gibi dertler olmadığı gibi, iki şehir arasındaki yorucu trafik yükünden de kurtulunması cabası.

Önceden Rezervasyonla Havaalanı Araç Kiralaması

Yurt içinde her şehre en fazla birkaç saatlik rahat uçuşla ulaşan yolcular, havalimanındaki ofislerden araç seçimi yapabileceği gibi Otorento başta olmak üzere çeşitli internet platformalarından da erken rezervasyon ile araçlarını belirleyebiliyor. Rezervasyonu önceden yapmanın avantajları arasında;

  • Seçilen kiralık aracın stokta bulunması ve size özel rezervasyonu,
  • Havalimanında uzun sıralarda beklemeyerek zaman kazanımı,
  • Ödeme kolaylığı, güvence, sistemin yanıt vermesini bekleme derdinden kurtulma,
  • Evrak işlerinin ve teslimatın kolaylığı,
  • Sigorta ve işlem rahatlığı,
  • Araç kiralamada ek hizmet seçme ve seçilen hizmetin tam olarak karşılanması

Gibi durumlar akla ilk gelenler arasında yer alıyor. Tüm bunlara ek olarak, havalimanı araç kiralama işlemini Otorento üzerinden yapanlar, sayısız firma ve seçenek arasında canlı fiyatlar ve güncel stok durumunu görerek, kıyaslamalı olarak aracını seçiyor, en uygun fiyatlar havalimanı araç kiralaması yapabiliyor. Üstelik Türkiye’nin onlarca şehrinde, onlarca havalimanı ve yüzlerce teslimat noktasından.

Örneğin İstanbul Havalimanı araç kiralama hizmetinden yaralanmak için, İstanbul yönüne Anadolu’dan gelen bir yolcu; isterse evinde veya ofisinde, isterse kalkış havalimanında uçağını beklerken birkaç dakika içinde rezervasyonunu gerçekleştirerek, uçağının vardığı sırada kendisini bekleyen aracını teslim almanın keyfini yaşıyor. Birçok firmanın avantajlı fiyatları arasından en uygun fiyatla araç kiralama yapıyor ve bu sırada en çok seçenek arasından kendisine, zevkine, ihtiyacına ve bütçesine uygun olan marka/model seçimini de yapabiliyor. Talep ettiği ekstraları da ekleyebiliyor.

En Çok Araç Kiralanan Havalimanlarımız

Elbette İstanbul her iki havalimanıyla birlikte Türkiye’nin en çok yolcu taşınan havalimanları olmasıyla beraber, en çok da havalimanı araç kiralaması yapılan noktaları. Takip eden illerden örnekleri görmek, oradaki fiyatları ve araç seçeneklerini incelemek için tıklayın:

Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama

Antalya Havalimanı Araç Kiralama

İzmir Havalimanı Araç Kiralama

İlgili Makaleler
Otorento icon

Fahrettin Kerim Gökay Cad. Pembe Köşk Apt. No:246/5 A Blok Göztepe / İstanbul

info@otorento.com.tr

444 30 09

Bir Araç Kirala

Güvenilir ve Şeffaf


Bütün hakları saklıdır. Otorento 2023.Otorento Turizm ve Organizasyon Ltd. Şti

Sosyal Medyada biz :


Bütün hakları saklıdır. Otorento 2023.Otorento Turizm ve Organizasyon Ltd. Şti

Otorento icon

Fahrettin Kerim Gökay Cad. Pembe Köşk Apt. No:246/5 A Blok Göztepe / İstanbul

info@otorento.com.tr

444 30 09

Abone Ol

Kampanya ve fırsatlardan ilk siz haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.

Bütün hakları saklıdır. Otorento 2023.Otorento Turizm ve Organizasyon Ltd. Şti

Sosyal Medyada biz :

Sosyal Medyada biz :


Bütün hakları saklıdır. Otorento 2023.Otorento Turizm ve Organizasyon Ltd. Şti